Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Ostatnie posty

Naturalne świece sojowe

Naturalne świece sojowe: Kompletny przewodnik

Czym są naturalne świece sojowe?

Naturalne świece sojowe to świece wytwarzane z wosku sojowego, który jest pochodzenia roślinnego, a nie petrochemicznego. Wosk sojowy jest produkowany z oleju sojowego, uzyskiwanego z ziaren soi. Oto kilka cech charakteryzujących naturalne świece sojowe:

 1. Środowiskowe: Wosk sojowy jest biodegradowalny i odnawialny, co oznacza, że ​​jest bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjne woski parafinowe pochodzenia naftowego.
 2. Bezpieczne dla zdrowia: Świece sojowe zazwyczaj nie zawierają toksycznych substancji ani zanieczyszczeń. Nie wydzielają takiej ilości dymu ani substancji rakotwórczych, jak świece parafinowe.
 3. Dłuższy czas palenia: Świece sojowe zwykle palą się dłużej niż świece parafinowe o podobnej wielkości. Oznacza to, że można cieszyć się ich zapachem lub światłem przez dłuższy czas.
 4. Lepsze rozpraszanie zapachu: Wosk sojowy może lepiej wchłaniać i utrzymywać zapachy, dzięki czemu aromatyczne świece sojowe mogą być bardziej skuteczne w rozpraszaniu przyjemnych aromatów w pomieszczeniach.
 5. Łatwe czyszczenie: W przypadku wylania wosku sojowego na powierzchnię, jest on zazwyczaj łatwiejszy do usunięcia niż wosk parafinowy.
 6. Elastyczność: Wosk sojowy ma niższy punkt topnienia niż wosk parafinowy, co oznacza, że ​​można go łatwiej formować, co pozwala na tworzenie różnych kształtów świec.

Świece sojowe są popularne wśród osób, którym zależy na środowisku, zdrowiu i jakości produktu. Są dostępne w różnych zapachach i wzorach, dzięki czemu można je dopasować do różnych okazji i preferencji. Jednak jak przy każdym produkcie, warto sprawdzić etykietę i skład, aby upewnić się, że kupujesz ekologiczne świece sojowe w 100% naturalne, bez sztucznych dodatków.

Różnice między świecami sojowymi a parafinowymi

Świece sojowe i parafinowe to dwa różne rodzaje świec, które różnią się pod wieloma względami, zarówno pod względem składu, jak i właściwości. Oto główne różnice między nimi:

 1. Skład:
  • Świece sojowe: Wosk sojowy jest wytwarzany z oleju sojowego, który jest pochodzenia roślinnego. Jest to naturalny i odnawialny składnik.

  • Świece parafinowe: Wosk parafinowy jest produkowany z ropy naftowej i jest substancją pochodzenia petrochemicznego. Jest to materiał nieodnawialny i nieekologiczny.
 2. Wpływ na środowisko:
  • Świece sojowe: Są bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ wosk sojowy jest biodegradowalny i odnawialny.

  • Świece parafinowe: Produkcja wosku parafinowego wiąże się z wydobyciem ropy naftowej, co ma negatywny wpływ na środowisko. Ponadto, spalanie świec parafinowych może wydzielać zanieczyszczenia do powietrza.
 3. Czas palenia:
  • Świece sojowe: Zwykle palą się dłużej niż świeczki parafinowe o podobnej wielkości.

  • Świece parafinowe: Palą się krócej i mogą wymagać częstszej wymiany.
 4. Zapach:
  • Świece sojowe: Wosk sojowy może lepiej wchłaniać i utrzymywać zapachy, co oznacza, że ​​świece sojowe są często bardziej efektywne w rozpraszaniu aromatów.

  • Świece parafinowe: Mogą wydzielać nieco więcej dymu i mogą być mniej efektywne w zapachu.
 5. Zdrowie:
  • Świece sojowe: Są uważane za bezpieczniejsze dla zdrowia niż świeczki parafinowe, ponieważ wosk sojowy nie wydziela takiej ilości substancji rakotwórczych czy zanieczyszczeń powietrza.

  • Świece parafinowe: W czasie spalania mogą wydzielać toksyczne substancje, takie jak benzen i toluen, które mogą wpływać negatywnie na jakość powietrza w pomieszczeniu.

Podsumowując, świeczki sojowe są bardziej ekologiczne, bezpieczne dla zdrowia i często bardziej trwałe niż świeczki parafinowe. Wybór między nimi zależy od osobistych preferencji, ale z ekologicznego i zdrowotnego punktu widzenia, sojowe są zazwyczaj lepszym wyborem.

Właściwości świec sojowych

Długotrwałe palenie: Czas spalania świec sojowych

Czas spalania świec sojowych może znacząco różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak rozmiar świecy, skład wosku, konstrukcja knotu, warunki otoczenia i wiele innych. Ogólnie rzecz biorąc, świece sojowe zazwyczaj palą się dłużej niż świeczki parafinowe o podobnej wielkości.

Jednakże, aby dokładnie określić czas spalania danej świeczki sojowej, musisz sprawdzić etykietę lub opis produktu, który informuje o jej przybliżonym czasie palenia. Czas ten może wynosić od kilku godzin do nawet kilkudziesięciu godzin w przypadku większych świec.

Zdrowotne korzyści z używania świec sojowych

Świece sojowe mogą przynosić pewne korzyści zdrowotne w porównaniu do świec parafinowych lub innych typów świec, ze względu na ich bardziej naturalny skład i bardziej przyjazne dla środowiska właściwości. Oto kilka potencjalnych zdrowotnych korzyści związanych z używaniem świec sojowych:

 1. Mniejsze ryzyko toksycznych emisji: Świece sojowe są zazwyczaj uważane za bardziej bezpieczne od świec parafinowych pod względem emisji szkodliwych substancji do powietrza. Świece parafinowe mogą wydzielać zanieczyszczenia powietrza, takie jak benzen i toluen, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie układu oddechowego i ogólne samopoczucie.
 2. Mniejszy dym: Świece sojowe wydzielają zwykle mniej dymu niż świeczki parafinowe. To może być korzystne dla osób z alergiami lub astmą, które mogą być wrażliwe na cząsteczki pyłu i dymu.
 3. Naturalne składniki: Wosk sojowy jest produkowany z oleju sojowego, który jest pochodzenia roślinnego. Nie zawiera substancji petrochemicznych ani toksyn, co sprawia, że jest bardziej przyjazny dla zdrowia.
 4. Aromaterapia: Jeśli świeca sojowa jest wzbogacona naturalnymi olejkami eterycznymi, jej zapach może mieć korzystny wpływ na nastrój i stan emocjonalny. Olejki eteryczne mogą działać relaksująco, odprężająco lub pobudzająco, co może być korzystne dla zdrowia psychicznego.

Świece sojowe jako wyjątkowy prezent

Świece sojowe to wyjątkowy prezent o wielu zaletach. Są ekologiczne, wytwarzane z wosku sojowego, co sprawia, że są bardziej przyjazne dla środowiska. Palą się dłużej niż świeczki parafinowe, co pozwala dłużej cieszyć się ich pięknym zapachem. Dostępne są w różnorodnych aromatach, dopasowanych do preferencji obdarowanej osoby. Estetyczne opakowanie sprawia, że stanowią piękny element dekoracyjny. Zapach świecy sojowej ekologicznej może stworzyć relaksującą atmosferę i wpłynąć na nastrój. Możesz spersonalizować prezent, dodając dedykację. To wyjątkowy upominek łączący piękno, ekologię i aromaterapię.

Aromatyczne świece sojowe dostępne w naszym sklepie internetowym

Why Knot? Candle By M.P., Świeca Sojowa Dyniowa Babeczka, 200ml

Mglife Świeca Gruszkowa Z Czekoladą (120ml)

Jaskółka, Stara, Dobra Książka - Świeca Sojowa, 180ml

Ekoteka Candle, Świeca Sojowa No 2. PASSION Werbena, Limonka, Frezje

Hagi, Świeca Sojowa La Playa, 230g

Podsumowanie

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór ekologicznych i bezpiecznych świec sojowych, które nie tylko wspaniale pachną, ale także tworzą wyjątkową atmosferę. Nasze świece sojowe są wytwarzane z wosku sojowego, odnawialnego surowca pochodzenia roślinnego, co sprawia, że są przyjazne dla środowiska. Wybierając je, masz pewność, że korzystasz z produktów, które dbają o naszą planetę.

Oferujemy różnorodność zapachów, które wprowadzą do Twojego domu relaksujący aromat, tworząc idealną atmosferę do relaksu, medytacji czy romantycznego wieczoru. Nasze świece sojowe są bezpieczne dla zdrowia, nie wydzielając toksycznych substancji ani nie zanieczyszczając powietrza w Twoim domu.

Każda świeca jest starannie wykonana, a jej czas palenia jest długi, pozwalając Ci cieszyć się aromatem przez wiele godzin. Dzięki zróżnicowanym rozmiarom i opakowaniom, nasze świece sojowe nadają się zarówno do codziennego użytku, jak i na specjalne okazje.

Przekonaj się sam, jak wyjątkowe są nasze świece sojowe. Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie czeka na Ciebie szeroki wybór zapachów i stylów, abyś mógł znaleźć idealną świecę, która wypełni Twój dom ciepłem i relaksem.

Dodany w: Kategoria Główna

Leave a comment