Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Łazienka

Podkategorie

 • Ekologiczne proszki do...

  W Ekotece nie mogło zabraknąć ekologicznych proszków do prania. A dlaczego. Bo Ekoteka to coś więcej niż sklep. To skłąd dobra. Tutaj znajdziesz tylko naturalne produktu, ekologiczne w duchu zero waste. W ekologicznych proszkach do prania znajdziesz coś więcej niż czyste ubrania. To część naszego życia, bez chemikalii i szkodliwych dla zdrowia substancji.


  Naturalne składy naszych ekologicznych proszków do prania


  Właśnie trafiłaś/eś na alternatywę dla tradycyjnych detergentów, oferującą szereg korzyści dla środowiska i zdrowia. W ekologicznych proszkach do prania znajdziesz tylko naturalne składniki roślinne, eliminując konieczność stosowania sztucznych substancji chemiczny. Skuteczność prania uzyskasz między innymi dlatego, że w składzie króluje: soda oczyszczona (soda kalcynowana), naturalna substancja mineralna, która pomaga w usuwaniu plam i zapachów, mydła roślinne, produkowane z olejów roślinnych, olej kokosowy. Służąca do skutecznego oczyszczania tkanin, sól (np. sól soda), która pomaga w zmiękczaniu wody, co ułatwia proces prania, substancje eteryczne, dodane dla naturalnego zapachu i potencjalnych właściwości antybakteryjnych, sole mineralne (np. boraks), które pomocne będą w zmiękczaniu wody i usuwaniu plam, czy naturalna gliceryna, dodawana dla nawilżenia i naturalnej ochrony tkanin.


  Certyfikaty ekologiczne na ekologicznych proszkach do prania


  Na ekologicznych proszkach do prania z Ekoteki znajdziesz certyfikaty ekologiczne, które potwierdzają ich zrównoważone pochodzenie i brak szkodliwego oddziaływania na środowisko. Warto zaznaczyć też, że produkty te nie zawierają agresywnych substancji chemicznych, takich jak fosforany czy środki wybielające zawierające chlor, co sprawia, że są delikatniejsze dla skóry i bardziej bezpieczne dla zdrowia, mają też skłonność do szybkiego rozkładania się w środowisku, co przyczynia się do ograniczenia ilości odpadów i obciążenia dla ekosystemów. Jeśli jesteś eko ulubieńcem, to nie bez znaczenia będzie dla Ciebie to, że firmy zajmujące się produkcją ekologicznych proszków do prania kładą nacisk na zrównoważoną produkcję, stosując etyczne praktyki i dbając o minimalizację śladu ekologicznego. I wreszcie coś dla alergików, gdyż ze względu na brak sztucznych substancji chemicznych, ekologiczne produkty, mogą być bardziej odpowiednie dla osób o wrażliwej skórze i skłonności do alergii, dodatkowo są przyjazne dla środowiska. Nie martw się, że nie będą dopierać Ci ubrań. Pomimo braku pewnych silnych chemicznych składników, ekologiczne proszki do prania potrafią efektywnie usuwać plamy i brudy, dostarczając satysfakcjonujące rezultaty prania. Przejście na ekologiczną alternatywę ekologicznych proszków do prania, znajdziesz sposób na zmniejszenie wpływu codziennych czynności na środowisko, jednocześnie dbając o zdrowie domowników. Korzystając z naszych ekologicznych proszków do prania masz pewność, że znalazłaś produkty certyfikowane, ekologiczne, dobre dla Ciebie i Twojej rodziny.

 • Pasta do czyszczenia

  Chcesz sprzątać bardziej ekologicznie, masz już dość tych chemikalii dodawanych dopast do czyszczenia, które Cię po prostu trują… Wspaniale, że do nas trafiłaś/eś. W ekotece znajdziesz nie tylko oferte ekologicznnych past do czyszczenia, ale tez szereg innych ekologicznych rozwiązań;)


  Naturalne, ekologiczne sprzątanie z naszą ekologiczną pastą do czyszczenia


  Wcale nie musisz używać żrących środków do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni. Nasza ekologiczna alternatywa to sodowa pasta do czyszczenia trudnych zabrudzeń o szerokim zastosowaniu: w kuchni, łazience, pomieszczeniach gospodarczych. Skuteczna i wydajna. Nadaje się również do wybielania i usuwania plam, a także mycia przypalonych naczyń. Z tymi pastami do czyszczenia pozbędziesz się nawet najsilniejszych zabrudzeń np. z butów.


  Naturalne składniki w ekologicznych pastach czyszczących


  Ekologiczne pasty czyszczące opierają się na naturalnych składnikach, takich jak sody, glinki, czy oleje roślinne, eliminując konieczność korzystania z agresywnych substancji chemicznych, a składniki użyte w ekologicznych pastach czyszczących  są biodegradowalne, co oznacza, że ulegają naturalnemu rozkładowi, nie szkodząc środowisku. Dodatkowo brak szkodliwych substancji chemicznych sprawia, że ekologiczne pasty są bardziej delikatne dla zdrowia użytkowników, minimalizując ryzyko podrażnień czy alergii. NIe bez znaczenia jest też to, że producentom zależy na etycznych praktykach, unikając testowania na zwierzętach i korzystając z zrównoważonych źródeł surowców, a także stosują minimalistyczne opakowania, często z recyklingu lub biodegradowalne, co redukuje ilość odpadów. Korzystając z past czyszczących, które sa ekologiczne masz pewność, że nie zawierają fosforanów ani innych substancji, które mogą zanieczyścić wody. No i jakże ważne, że pomimo braku silnych substancji chemicznych, ekologiczne pasty czyszczące efektywnie usuwają plamy i brud, pozostawiając powierzchnie czyste i lśniące.
  Wybierając ekologiczną pastę do czyszczenia, zyskujesz nie tylko czysty dom, ale także satysfakcję z dbałości o środowisko i swoje zdrowie. W ekotece sprawdziliśmy za Ciebie wszystkie składy produktów, więc ty już nie musisz tego robić;)

 • Żele do WC

  Ekologiczne podejście do sprzątania domu- bardzo chcę Cię do tego przekonać. Korzystając z ekologicznych żeli do wc dbasz o swoje zdrowie, swoich domowników, a także robisz ogromny krok w stronę dbania o środowisko, o swoje otoczenie, w którym przecież nie będzie już unosił się specyficzny zapach chloru, który możesz znaleść w innych żelach do wc..


  Zadbaj o środowisko korzystając z ekologicznych żeli do wc  Jeśli chcesz ekologicznie, ale skutecznie dbać o czystość swojego domu (w tym toalety) to dobrze trafiłaś/eś. Korzystając z naszych żeli do wc, które sa w pełni ekologiczne, masz pewność, że zawierają tylko naturalne składniki, takie jak ekstrakty roślinne, oleje eteryczne czy enzymy, zamiast agresywnych chemikaliów obecnych w niektórych żelach do wc, a także biodegradowalne formuły, które rozkładają się w przyrodzie bez szkody dla ekosystemu, w przeciwieństwie do niektórych substancji chemicznych obecnych w żelach do wc, nie zawierają też sztucznych barwników ani zapachów, zawierają za to naturalne składniki, które pomagają w usuwaniu kamienia i osadów mineralnych, utrzymując czystość w toalecie. W ekologicznych żelach do wc nie znajdziesz chloru, co sprawia, że są bardziej przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla zdrowia i mimo ekologicznego podejścia, zachowują skuteczność w usuwaniu zabrudzeń, plam i osadów, utrzymując toaletę w czystości. Warto wspomnieć też, że firmy produkujące takie ekologiczne produkty, często stosując recykling lub materiały biodegradowalne oraz, co bardzo ważne unikają testów na zwierzętach, co podkreśla etyczny aspekt produkcji.


  Ekologiczne składy w żelach do wc


  Skład ekologicznych żeli do wc może różnić się w zależności od producenta i konkretnego produktu, natomiast w Ekotece masz pewność, że znajdujesz tylko te z naturalnymi i bezpiecznymi składnikami, które są bardziej przyjazne dla środowiska. A jakich konkretnie składników możesz się spodziewać? Między innymi będą to: kwasy organiczne, na przykład kwas cytrynowy, który ma właściwości antybakteryjne i pomaga w usuwaniu osadów kamienia moczowego, substancje eteryczne, dodawane dla przyjemnego zapachu i mające właściwości antybakteryjne. Przykłady to olejek z drzewa herbacianego, eukaliptusa czy mięty, enzymy, które pomagają w rozkładzie substancji organicznych, co ułatwia usuwanie zabrudzeń, soda oczyszczona, która pomaga w usuwaniu osadów i przywracaniu błysku powierzchniom toaletowym, nie znajdziesz tutaj też chloru, który może być obecny w innych żelach do wc. Pamiętaj, że w naszych ekologicznych żelach do wc sprawdziliśmy już skład, więc nie musisz się o to martwić. Jest w pełni bezpieczny i biodegradowalny, a zarazem skuteczny;)


 • Wybielacz do ubrań

  Po co w ogóle korzystać z ekologicznej alternatywu wybielaczy do ubrań. Odpowiedz nie bedzie zaskakująca, bo dzięki temu zadbasz przede wszystkim o swoje zdrowie i środowisko;) NIe będziesz się truć agresywnm oparami, a twoje pranie będzie białe jak nigdy wcześniej. Postaw na eko wybielacze do ubrań z ekologicznej drogerii. Sprawdz tez inne kategorie, bo znajdziesz tam szereg ekologicznych rozwiązań:)


  Ekologiczne usuwanie plam z naszymi wybielaczami do ubrań


  Każdy walczy z plamami na ubraniach, kanapach, fotelach itp. Czy masz dzieci, czy ich nie masz, czy masz psa, czy go nie masz, nie ważne. Ważne, żeby pozbyć się tych plam w sposób ekologiczny i nie truć się przy tym. Wybielacz do ubrań jest używany głównie w celu usunięcia plam, przebarwień i nadania tkaninom jaśniejszego wyglądu. Eko produkty do ubrań to alternatywa dla tradycyjnych wybielaczy, która jest bardziej przyjazna dla środowiska i zdrowsza dla skóry. A dlaczego naprawdę warto się na nie decydować? Przede wszystkim znajdziesz tutaj tylko naturalne składniki, takie jak nadtlenek wodoru, sól cytrynowa, czy sody oczyszczone, zamiast agresywnych chemikaliów obecnych w innych wybielaczach do ubrań, dzięki czemu działają delikatnie, nie uszkadzając struktury tkanin, co jest szczególnie ważne dla ubrań wykonanych z delikatnych materiałów, są też bezpieczniejsze dla kolorowych ubrań. Co ważne nie zawierają chloru, co jest korzystne zarówno dla środowiska, jak i zdrowia użytkowników. Są biodegradowalne, co oznacza, że ulegają naturalnemu rozkładowi bez szkody dla środowiska. Producenci takich ekologicznych wybielaczy do ubrań stosują opakowania z recyklingu lub biodegradowalne, aby ograniczyć ilość odpadów i stosują etyczną produkcja, a co za tym idzie unikają testowania na zwierzętach i stosując zrównoważone źródła surowców.


  Skuteczność i delikatność z ekologicznymi wybielaczami do ubrań


  Bardzo często obawiamy się, że bez silnych detergentów nie będziemy mogły zadbać o czystość w swoim domu. Nic bardziej mylnego… Z ekologicznymi wybielaczami do ubrań pozbędziesz się plam i żółtych osadów na swoich ubraniach, dodatkowo cechują sie one łagodnym działaniem co sprawia, że są bardziej przyjazne dla skóry podczas kontaktu z ubraniami. Pamiętaj, że w Ekotece są tylko produkty, których składy są sprawdzone, naturalne i potwierdzone:) Postaw na eko wybielacze do ubrań i odetchnij od szkodliwych substancji:)

 • Płyny uniwersalne

  W ofercie Ekoteki nie mogło zabraknąć ekologicznych płynów uniwersalnych, które nie tylko cechują się wysoką skutecznością, doskonale radząc sobie z różnorodnymi zabrudzeniami, ale również są hołdem dla naszej planety, boczyszczą ekologicznie i naturalnie, emanując jednocześnie pięknymi aromatami.


  Wspieraj swoje zdrowie korzystając z eko płynów uniwersalnych


  Istnieje wiele powodów, dla których warto postawić na ekologiczna alternatywę płynów uniwersalnych. Jest ona produkowana z naturalnych składników roślinnych, co oznacza mniejszy wpływ na środowisko. Składniki te są ekologiczne i biodegradowalne, co sprawia, że szybko rozkładają się w przyrodzie, nie wpływając negatywnie na ekosystemy. W przeciwieństwie do innych płynów uniwersalnych nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, eliminując ryzyko emisji toksycznych związków do powietrza w trakcie i po użyciu. To z kolei przyczynia się do poprawy jakości powietrza w naszych domach. W naszych płynach uniwersalnych nie ma agresywnych chemikalii, które mogą prowadzić do podrażnień skóry, oczu, dróg oddechowych i alergii. W płynach uniwersalnych ekologicznych tego rodzaju substancji nie znajdziesz, co sprawia, że są one łagodniejsze dla zdrowia użytkowników. Pozbawione są one fosforanów, chloru i innych substancji chemicznych, które potencjalnie mogą przyczynić się do zanieczyszczenia wód gruntowych i powierzchniowych. Dodatkowo firmy zajmujące się produkcja naszych płynów uniwersalnych zwracają uwagę na zrównoważone opakowania, minimalizujące ilość odpadów. Stosują opakowania z recyklingu lub opakowania biodegradowalne. Przekonując się do ekologicznych płynów uniwersalnych, masz pewność, że nie były one testowane na zwierzętach.


  Tym ekologicznym płynem uniwersalnym można oczyścić cały dom


  Jeżeli zależy Ci na zdrowym trybie życia i ochronie środowiska, to rozwiązanie jest dla Ciebie idealne. Nasze płyny uniwersalne nie tylko utrzymają porządek w domu, ale także pozbawią Cię konieczności korzystania z chemicznych substancji. Płyn uniwersalny charakteryzuje się wygodnym opakowaniem w formie psiającej. Dzięki niemu skutecznie, naturalnie i ekologicznie oczyścisz powierzchnie kuchenne, piekarnik, kuchenkę mikrofalową i płyty grzewcze, zwalczając uporczywy tłuszcz i trudne zabrudzenia. Dodatkowo pozostawi w kuchni piękny aromat mango, brzoskwini lub owoców leśnych. Wybierając ekologiczne płyny uniwersalne, podejmujesz świadomą decyzję o trosce o swoje zdrowie oraz ochronie naszej planety, ponieważ to produkty, z których codziennie korzystasz, prawda?

 • Płyny do prania

  Chcesz żyć bardziej eko, a dodatkowo skutecznie wyprać swoje ubrania, bez uszczerbku dla środowiska naturalnegio i Twoich ubrań, to postaw na naszą ekologiczną alternatywę płynów do prania. W płynach do prania z eko drogerii znajdziesz eko rozwiązanie do prania ubrań w jak najbardziej ekologiczny, ale wygodny sposób. Masz do dyspozycji gotowy produkt, nie musisz się zastanawiać, jak stworzyc taka eko wersję płynu do prania. Jest on po prostu na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że wybierzesz swój ulubiony zapach.


  Postaw na korzyści wynikające ze stosowania ekologicznych płynów do prania


  Produkty ekologiczne są wolne od szkodliwych substancji chemicznych, które mogą powodować podrażnienia skóry, dróg oddechowych i alergie. Dzięki temu są bardziej przyjazne dla osób z wrażliwą skórą, astmą i innymi schorzeniami układu oddechowego, są też biodegradowalne, co oznacza, że rozkładają się w przyrodzie, nie powodując szkód dla ekosystemów wodnych i glebowych. Ponadto, produkcja ekologicznych płynów do prania opartych na naturalnych skałdnikach generuje mniejszą ilość emisji zanieczyszczeń i mniejsze zużycie energii. Firmy produkujące ekologiczne alternatywy płynów do prania kładą nacisk na minimalizowanie ilości odpadów, stosując zrównoważone opakowania z recyklingu lub opakowania biodegradowalne. Korzystając z ekologicznych płynów do prania masz też pewność, że produkcja nie opiera się na testach na zwierzętach;)


  Mydło potasowe w płynach do prania z eko drogerii


  Składniki stosowane w naszych płynach do prania różnią się w zależności od producenta i konkretnego produktu, obejmują naturalne substancje roślinne oczyszczające oraz składniki zapewniające działanie antybakteryjne i usuwanie plam. Jednym z takich składników jest mydło potasowe, czyli  związek organiczny otrzymywany poprzez reakcję tłuszczów roślinnych lub zwierzęcych z wodorotlenkiem potasu. Mydło potasowe w płynach do prania jest skutecznym środkiem myjącym, który jest biodegradowalny i nie szkodzi środowisku. W płynach do prania z eko drogerii mydło potasowe pełni rolę substancji powierzchniowo czynnej, czyli detergentu. Działa jako emulgator, który pomaga rozpuszczać i usuwać brud oraz plamy z tkanin. Ponadto, mydło potasowe jest łagodne dla skóry, co oznacza, że ​​jest mniej prawdopodobne, że spowoduje podrażnienia skóry w porównaniu do niektórych silnych detergentów znajdujących się w konwencjonalnych płynach do prania. Dodanie mydła potasowego do ekologicznych płynów do prania pomaga w utrzymaniu ich naturalności oraz przyjazności dla środowiska, co jest zgodne z ideą eko-chemii. Ponadto, mydło potasowe może być skutecznym rozwiązaniem dla osób poszukujących płynów do prania, które są bardziej naturalne i łagodne dla skóry oraz dla planety.
  Pamiętaj, że w Ekotece znajdziesz tylko produkty ekologiczne, z dobrym, prostym składem, biodegradowalne i nie testowane na zwierzętach;)

 • Odplamiacze do tkanin

  Czy ekologiczne sprzątania i pranie do Ciebie przemawia? A co gdybym Ci powiedziała, że taka ekologiczna alternatywa przysłuży się Twojemu zdrowiu i twoich najbliższych. Dodatkowo używając odplamiaczy do ubrań, o których będzie tutaj mowa zadbasz o środowisko. Obiecujące, prawda;)


  Poczuj korzyści na własnej skórze z odplamiaczami do tkanin z drogerii ekologicznej


  Ekoteka przygotowała dla Ciebie zestawienie różnych ekologicznych produktów do sprzątania domu nie bez powodu. Korzyści jakie wynikają ze stosowania takich odplamiaczy do ubrań są imponujące:) Przede wszystkim są wolne od agresywnych chemikaliów obecnych w innych odplamiaczach do tkanin. Nie zawierają substancji takich jak chlor, fosforany czy amoniak, co sprawia, że są bardziej delikatne dla skóry i dróg oddechowych. W przeciwieństwie do odplamiaczy do tkanin, które są powszechnie dostępne, naturalne, ekologiczne produkty opierają się na składnikach pochodzenia roślinnego lub mineralnego, co sprawia, że są bardziej przyjazne dla środowiska. Takie produkty są biodegradowalne, a to znacznie, zmniejsza negatywny wpływ na ekosystemy wodne i glebowe. Ekologiczne odplamiacze do tkanin są delikatne dla tkanin, co oznacza, że ​​można je stosować nawet do delikatnych tkanin, takich jak jedwab czy wełna, bez ryzyka uszkodzeń. Ważne jest też to, że firmy zajmujące się produkują ekologicznych odplamiaczy do tkanin nie przeprowadzają testów na zwierzętach.


  Kwasek cytrynowy w odplamiaczach do tkanin z Ekoteki


  Kwasek cytrynowy, znany również jako kwas cytrynowy, jest powszechnie stosowany w odplamiaczach do ubrań ze względu na swoje właściwości usuwania plam i naturalne, ekologiczne pochodzenie. Jest to naturalny związek chemiczny występujący w owocach cytrusowych, takich jak cytryny, limonki i pomarańcze. Jego kwaśne pH pozwala na skuteczne usuwanie plam organicznych, takich jak plamy z owoców, herbaty czy kawy, bez konieczności korzystania z agresywnych środków chemicznych. Dodatkowo, kwasek cytrynowy w odplamiaczach do tkanin ma właściwości wybielające, dzięki czemu może również pomóc w usuwaniu plam o charakterze pigmentowym, na przykład plam z herbaty. Jest to składnik biodegradowalny i przyjazny dla środowiska. Jeśli zależy Ci na swoim zdrowiu, a na pewno tak jest, to warto zainteresować się takimi odplamiaczami do tkanin. Pamiętaj też, że w Ekotece znajdziesz tylko produkty ekologiczne, biodegradowalne, z dobrymi składami. Składy sa przez nas dokładnie przeanalizowane.

 • Płyny do płukania

  W kategorii płynów do płukania znajdziesz ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu twoje pranie będzie miękkie i będzie pięknie pachniało. Postaram się przekonać Cię w tym wstępie do wprowadzenia do swojego domu trochę eko rozwiązań, a w tym płynów do płukania, z naturalnym składem, bo dzięki temu zadbasz w pewien sposób o zdrowie swoje, swoich najbliższych, ale też o środowisko;) Postaw na ekologiczne płyny do płukania tkanin z Ekoteki.


  Poczuj korzyści z korzystania z płynów do płukania z eko sklepu


  Tak jak tradycyjne alternatywy, ekologiczne płyny do płukania zadbają o odświeżenie, zapobiegają  elektryzowaniu się materiałów i zmiękczają tkaniny. Ale znacznie się od nich różnią, uwierz mi:)  Są w pełni biodegradowalne i bezpieczne nawet dla najbardziej wrażliwej i delikatnej skóry. Ekologiczne alternatywy bazują na naturalnych składnikach pochodzenia roślinnego, czyli nie zawierają żadnych substancji chemicznych, sztucznych barwników i zapachów, natomiast zawierają substancje eteryczne lub ekstrakty roślinne, które nadają ubraniom delikatny zapach i miękkość, jednocześnie chroniąc tkaniny przed nadmiernym ścieraniem. Dodatkowo, decydując się na korzystanie z naszych płynów do płukania, masz pewność, że nie zawierają szkodliwych substancji, takich jak fosforany czy chlor, co sprawia, że są bezpieczniejsze dla zdrowia i nie powodują podrażnień skóry. Ich składniki są biodegradowalne, co oznacza, że łatwo ulegają rozkładowi w środowisku, co jest korzystne dla ekosystemów wodnych i glebowych. Jeśli chcesz żyć bardziej eko to postaw na naszą ofertę ekologicznych płynów do płukania.


  Składy w  płynach do płukania nie są bez znaczenia


  Skład ekologicznych płynów do płukania tkanin może różnić się w zależności od producenta i konkretnej formuły produktu. Jednakże ogólnie rzecz biorąc, składniki te są oparte na naturalnych substancjach roślinnych, takich jak substancje eteryczne, które są często dodawane do płynów do płukania, aby dodać ubraniom przyjemny zapach i mogą pochodzić z różnych roślin i kwiatów, takich jak lawenda, eukaliptus czy cytryna. Mogą też zawierać substancje powierzchniowo czynne pochodzenia roślinnego, czyli naturalne substancje myjące, które pomagają usunąć brud i plamy z tkanin, jak np mydło potasowe, dodatkowo kwas cytrynowy, czyli naturalny środek zmiękczający wodę, który może pomóc w zapobieganiu osadzaniu się kamienia na tkaninach i urządzeniach. Lanolina, czy gliceryna roślinna, która działa nawilżająco i zmiękczająco, co może pomóc w utrzymaniu miękkości tkanin. Jeśli zaczniesz używać ekologicznych płynów do płukania tkanin z ekologicznej drogerii może się też okazać, że te tradycyjne środki, po prostu zniszczyły twoje ubrania… Nie martw się składami. W Ekotece znajdziesz produkty, tylko naturalne, ekologiczne i biodegradowalne;)

 • Płyny do szyb

  Jeśli chcesz żyć zdrowiej, masz dosyć chemii, która Cię otacza, to oferta ekoteki i nasz ekologiczny płyn do szyb, luster i czyszczenia powierzchni szklanych będzie twoim ulubieńcem:) Dzięki zawartości kwasu cytrynowego skutecznie usuwa osady i kamień. Pozostawia przyjemny, świeży aromat , a także jest przyjazny środowisku.


  Zadbaj o zdrowie z ekologicznymi płynami do szyb i luster


  Korzyści płynące z korzystania z ekologicznych płynów do szyb i luster są liczne i wpływają zarówno na nasze zdrowie, jak i na środowisko naturalne. Przede wszystkim są one wolne od toksycznych substancji chemicznych, takich jak amoniak czy alkohol, które mogą powodować podrażnienia skóry, dróg oddechowych i alergie. Dzięki temu są bardziej przyjazne dla osób z wrażliwą skórą i schorzeniami układu oddechowego, dodatkowo są biodegradowalne, co oznacza, że ulegają naturalnemu rozkładowi w przyrodzie bez szkody dla ekosystemów wodnych i glebowych. Ponadto, ich produkcja generuje zwykle mniejszą ilość emisji zanieczyszczeń i zużycie energii, co przyczynia się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko. To co nas zapewne zainteresuje, to fakt, że pomimo braku agresywnych substancji chemicznych, ekologiczne płyny do szyb i luster są równie skuteczne co ich tradycyjne odpowiedniki. Dzięki naturalnym składnikom, takim jak kwasek cytrynowy, skutecznie usuwają brud, tłuszcz i osady mineralne, pozostawiając powierzchnie czyste i lśniące. Natomiast firmy produkujące te eko cuda nie przeprowadzają testów na zwierzętach, co sprawia, że są bardziej etyczne i zgodne z wartościami osób dbających o dobrostan zwierząt.


  Skład ekologicznych płynów do szyb i luster


  Składy mają znaczenie. A nawet duże znaczenie. Ekologiczne alternatywy są bardziej  przyjazne dla środowiska i zdrowsze dla użytkowników. Zawierają tylko składniki pochodzenia naturalnego, takie jak: ocet, czyli naturalny środek o właściwościach odtłuszczających i usuwających osady mineralne, kwasek cytrynowy, który działa dezynfekująco i usuwa tłuste plamy oraz pozostawia powierzchnie lśniące i czyste,   a także pomaga w usuwaniu osadów wodnych i zapobiega powstawaniu smug na powierzchniach szklanych, olejek eteryczny, często dodawany dla zapachu i aby nadać płynowi przyjemny aromat, ekstrakty z rumianku lub nagietka, mające działanie łagodzące i mogą pomóc w usuwaniu uporczywych plam, pozostawiając powierzchnie czyste i bez smug. Pamiętaj, że składy ekologicznych płynów do szyb i luster mogą się różnić w zależności od marki, czy formuły środka i pamiętaj o tym, że w Ekotece znajdziesz tylko produkty ekologiczne z dobrymi składami;) • Mydła gospodarcze

  Ekologiczne podejście do życia, w tym do ekologicznego sprzątania to temat, którego nie mogło zabraknąć w Ekotece. Dlaczego? Bo Ekoteka to nie tylko sklep ekologiczny, to skład dobra;) Znajdziesz tutaj produkty naturalne, ekologiczne, często wegańskie. A słyszałaś już o mydłach gospodarczych, czyli mydłach odplamiających?


  Skuteczne ekologiczne rozwiązanie z mydłami gospodarczymi  Jeśli myślisz o ekologicznym sprzątaniu, czy pozbywaniu się bardzo trudnych zabrudzeń np z dłoni, to to mydełko gospodarcze to będzie twój ulubieniec. Korzystając z ekologicznych mydeł gospodarczych czerpiesz ze skutecznego i przyjaznego dla środowiska rozwiązania do codziennego czyszczenia różnych powierzchni w domu. W mydłach gospodarczych, potocznie zwanych mydełkami odplamiającymi w składzie znajdziesz tylko olej kokosowy i glicerynę, więc nie będziesz się truć niepotrzebnymi chemikaliami, które na każdym kroku proponują nam znane marki produktów do sprzątania domu.


  Ekologiczne podejście do mycia i odplamiania powierzchni z naszymi mydełkami gospodarczymi


  Jest tak wiele powodów, aby skusić się na taką ekologiczną alternatywę. Takie produkty zawierają  tylko naturalne składniki roślinne, takie jak oleje roślinne czy sodę, eliminując potrzebę stosowania sztucznych substancji chemicznych. Składniki ekologicznych mydeł gospodarczych ulegają  biodegradacji, co oznacza, że szybko rozkładają się w środowisku, zmniejszając wpływ na ekosystemy, mydła gospodarcze są wolne od agresywnych substancji chemicznych, takich jak fosforany czy chlor, co czyni je bardziej bezpiecznymi dla zdrowia i środowiska, warto wspomnieć też że producentom ekologicznych mydeł gospodarczych zależy na etycznych praktykach, unikając testowania na zwierzętach i dbając o zrównoważone źródła składników. Dodatkowo takie produkty są wielofunkcyjne i mogą być stosowane do różnych zadań czyszczących, od mycia naczyń po oczyszczene powierzchni kuchennych czy łazienkowych, możesz też umyć nimi bardzo zabrudzone dłonie, czy przemyć rośliny. Używając ekologicznych mydeł gospodarczych z naszego ekologicznego sklepu, nie musisz już czytać składów produktów. My zrobiliśmy to za Ciebie:)

 • Płyny do kabin...

  Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że czyściłaś kabinę prysznicową i o mały włos nie zemdlałaś od środka, którym tą kabinę czyściłaś? Albo zaczęłaś się dusić, kaszleć, a twoje oczy prawie wyszły z orbit? No właśnie znam to uczucie. Dlatego, żeby już nie wdychać tych okropnych chemicznych oparów wprowadziliśmy do Ekoteki ekologiczną opcję płynów do kabin prysznicowych. Myjąc swoją kabinę eko płynami do kabin prysznicowych nie tylko pozbędziesz się kamienia i smug, ale też po prostu zadbasz o swoje zdrowie. Polecam sprawdzić też pozostałe produkty z tej eko kategorii:)


  Korzystanie z płynów do kabin prysznicowych z eko drogerii przynosi szereg korzyści  dla zdrowia


  Takie eko alternatywy płynów do mycia kabin prysznicowych są wolne od szkodliwych substancji chemicznych, takich jak ftalany, parabeny czy SLS (sodium lauryl sulfate), które mogą podrażniać skórę i wywoływać alergie. Ich naturalne składniki są łagodne dla skóry, co przynosi korzyści dla osób z wrażliwą skórą lub alergiami. Płyny do mycia kabin prysznicowych są biodegradowalne i łatwo rozkładają się w środowisku naturalnym po użyciu. Wybierając je, ograniczamy ilość toksycznych substancji chemicznych i mikro plastiku, które mogą zanieczyszczać wody i glebę. Takie eko produkty z naszego sklepu są wegańskie i nie są testowane na zwierzętach, więc jest to również bardzo fajna opcja dla osób, które dbają o takie sprawy:) Czyszcząc swój prysznic płynem do kabin prysznicowych ekologicznie, ale skutecznie pozbędziesz się smug, kamienia, czy osadu z mydła.


  Naturalne składniki w płynach do kabin prysznicowych z Ekoteki


  Martwisz się, że jeśli nie użyjesz bardzo żrącego środka, twoja kabina prysznicowa nie będzie lśniła czystością? Nic bardziej mylnego. W naszych płynach do mycia kabin prysznicowych z naturalnymi składnikami znajdziesz substancje aktywne, które są w pełni bezpieczne dla twojego zdrowia, ale są na tyle aktywne, że bez trudu poradzą sobie z najgorszymi zabrudzeniami, a jak wiemy w kabinach prysznicowych jest sporo zakamarków. W płynach do kabin prysznicowych znajdziesz między innymi betainę kokamidopropylową, glukozyd decylowy, który jest składnikiem powierzchniowo czynnym, czy olejek z mięty pieprzowej. Z naszymi płynami do kabin prysznicowych w końcu będziesz mieć czysta łazienkę, a ty przestaniesz się truć podczas jej mycia. Polecam zajrzeć tez do innych produktów z tej marki:)

 • Perfumy do prania

  Ekologiczne, na bazie naturalnych składników, w tym substancji eterycznych. To właśnie znajdziesz w naszych perfumach do prania z Ekoteki. Jeśli lubisz, kiedy po otwarciu szafy twoje ubrania witają Cię, pięknymi zapachami, bez przesadnej nachalności to te produkty będą dla Ciebie oczywistym wyborem. Co ważne, zapach, który Cię przywita, będzie pachniał naturą, bez duszących aromatów. Nasze produkty nie “psują twoich ubrań”, dlatego możesz ich używać nawet do bardzo delikatnych tkanin, mogą ich też używać osoby ze skóra wrażliwą. Oczywiście! Korzystaj z naszych perfum do prania zgodnie z instrukcja, a będa Cię one Cieszyć i sprostają Twoim oczekiwaniom.


  Naturalne składniki w perfumach do prania


  W naszych perfumach do prania znajdziesz szeroką gamę zapachów, które można dostosować do osobistych preferencji. Wśród nich znajdziesz: zapachy kwiatowe, jak lawenda,  jaśmin – delikatne i relaksujące zapachy kwiatów, owoców– cytrusy i kwiat pomarańczy- świeże i energetyzujące aromaty, bardzo popularne- argan, kwiat bawełny, białe piżmo. Naszych perfumach do prania stawiamy na naturalne składy i bezpieczeństwo. Koncentrujemy się na naturalnych składnikach, co sprawia, że produkty są bezpieczne i delikatne dla skóry. Wśród składników znajdziemy ekstrakty roślinne, które nadają zapachy, składniki pochodzenia roślinnego, które są biodegradowalne i przyjazne dla środowiska i co ważne produkty są wolne od parabenów, fosforanów, sztucznych barwników i innych potencjalnie szkodliwych substancji.


  Używaj perfum do prania w prawidłowy sposób


  Choć to niby proste i oczywiste. Warto przy pierwszym użyciu zapoznać się z “instrukcją obsługi”, aby nasze perfumy do prania z eko składem służyły Ci dobrze i jak najdłużej. Tutaj zasada mniej znaczy więcej jak najbardziej się sprawdzi. Nie nalewaj za dużo perfum do prania do dozownika, bo one są naprawdę skoncentrowane i to spowoduje, że zapach może być dla Ciebie po prostu drażniący, a w odpowiedniej ilości zachwyci Cię nutką delikatności. Jak zatem zaprzyjaźnić się z perfumami do prania z naszej drogerii ekologicznej. Wystarczy, że do dozownika dodasz 1 nakrętkę, czyli ok 5 ml produktu i gotowe. Dodatkowo na stronie pod każdym produktem jest dokładnie rozpisane, jak używać perfum do prania w danych okolicznościach. Stosuj się do tych porad, nie przesadzaj z ilością, a już na zawsze zapomnisz o innych tego typu produktach. Pamiętaj, że w naszej drogerii znajdziesz tylko produkty naturalne, z dobrym składem i bezpieczne dla środowiska. Ciesz się z naszymi perfumami do prania z zapachu, który będzie Ci towarzyszył na długi czas.

 • Listki do prania

  Ekologiczne, biodegradowalne, bez plastiku, hypoalergiczne. Takie właściwości znajdziesz w naszych listkach do prania. Jeśli chcesz szybko zrobić pranie, ekologicznie, to ten produkt będzie idealny. Z naszymi listkami do prania zaoszczędzisz na pewno czas i miejsce w łazience, bo opakowanie, to tylko mały kartonik, który zmieści się dosłownie wszędzie. Wygoda i ekologia idą tutaj w parze, bo nasze produkty są w 100% biodegradowalne, a więc przyjazne dla środowiska i twojego zdrowia.


  Postaw na eko pranie z naszymi listkami do prania


  Korzystając z naszych  ekologicznych listków do prania masz pewność, że są one w pełni biodegradowalne i przyjazne dla środowiska. Jest to produkt dla każdego, nawet dla bardzo wrażliwych skór- także dzieci. Nie zawiera szkodliwych substancji, które mogą podrażniać, oraz tych, które szkodzą środowisku, kiedy bezpośrednio trafiają do obiegu podczas prania. Nasze eko produkty doskonale sprawdza się, kiedy masz przydomową oczyszczalnie ścieków, bo nie zaszkodzą naturalnej florze bakteryjnej, które się w niej znajdują. Jeśli chcesz żyć bardziej ekologicznie to z naszymi listkami do prania na pewno będzie Ci łatwiej. Masz do wyboru albo opakowanie z 2 listkami do prania, albo 32  eko listki do prania.


  Ekologia w listkach do prania

  Nie bez znaczenie dla naszego zdrowia jest to czego codziennie używamy. Dlatego w Ekotece stawiamy na naturalne i ekologiczne produkty, które sa bezpieczne, ekologiczne, a przy tym bardzo funkcjonalne. Z naszymi listkami do pranie codzienne pranie stanie się przyjemnością. A jak je stosować. Przed pierwszym użyciem najlepiej zajrzyj jeszcze do instrukcji, ale to będzie naprawdę proste. Wystarczy, że podzielisz 2-pak na pół i wrzucisz takie listko do prania do bębna pralki i gotowe. Możesz też użyć ten produkt do prania ręcznego i postępować tak samo jak w przypadku prania w pralce. W przypadku poważniejszych zabrudzeń możesz użyć na raz 2 listków do prania i wyprać jak zwykle. Proste i ekologiczne rozwiązanie w zasięgu Twojej ręki.

Aktywne filtry