Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

AKCESORIA KUCHENNE

Decydując się na wykorzystywanie ekologicznych akcesoriii kuchennych, możesz mieć odczucie, że zmieniasz podejście nie tylko do używania praktycznych narzędzii do gotowania i przygotowywania posiłków, ale także świadomego wybóru który przyczynia się do ochrony środowiska i naszego zdrowia.

Podkategorie

 • Kubki termiczne

  Korzystając z naszych kubków termicznych masz pewność, że są wykonane z trwałych i ekologicznych materiałów, takich jak stal nierdzewna czy wysokogatunkowe tworzywa sztuczne wolne od BPA.


  Brak BPA w naszych kubkach termicznych


  Bisfenol A (BPA) jest substancją chemiczną używaną do produkcji niektórych tworzyw sztucznych, w tym poliwęglanu, który może być stosowany w produkcji niektórych kubków termicznych. Istnieją obawy co do wpływu BPA na zdrowie człowieka, zwłaszcza gdy substancja ta jest narażona na wysoką temperaturę, jak ma to miejsce w przypadku kubków termicznych. BPA może przenikać do płynów lub pokarmów znajdujących się w kubkach termicznych, zwłaszcza gdy substancje są podgrzewane lub wystawiane na działanie wysokich temperatur. Istnieją badania sugerujące, że narażenie na BPA może być związane z różnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak zaburzenia hormonalne, problemy rozrodcze i inne schorzenia. Dlatego właśnie należy decydować się na produkty wolne od BPA, takie jak stal nierdzewna, bambus czy tworzywa sztuczne oznaczone jako BPA-free (bez BPA). Te alternatywy są uważane za bezpieczniejsze dla zdrowia. I takie właśnie są kubki termiczne z Ekoteki;)


  Ciepła kawa w podróży z naszymi kubkami termicznymi


  Producenci naszych kubków termicznych deklarują nam, że ciepłe napoje pozostają ciepłe przez 12 godzin, a zimne będą zimne nawet przez 24 godziny! Możesz zawsze na niego liczyć. Tego typu produkty są zaprojektowane tak, by izolować napoje od otoczenia. Korzystając z naszych kubków termicznych będziesz mógł uniknąć zakupu napojów w plastikowych butelkach lub kubkach na wynos, co nie tylko oszczędza pieniądze, ale także redukuje ilość odpadów generowanych przez opakowania jednorazowe, a co za tym idzie obciążenia środowiska naturalnego.  Nasze produkty wyróżniają się nowoczesnym i eleganckim designem, który sprawia, że kubki prezentują się świetnie zarówno w domu, jak i w podróży. Będą niezłą alternatywą na prezent, bo kto nie lubi ciepłej kawy, kiedy jest poza domem.  Z naszymi kubkami każdy łyk kawy w podróży, czy na spacerze, to będzie czysta przyjemność. A ten design- no sama/sam zobacz;)

 • Bidony

  Jeśli szukasz dla Siebie lub swojego dziecka dobrego jakościowo, pięknie wyglądającego bidonu termicznego, ze słomką, w pięknych pastelowych kolorach, bez BPA, to bardzo dobrze trafiłeś/eś;)


  W tych bidonach termicznych znajdziesz najlepsza jakość


  Produkty, które tutaj chcę Ci przedstawić wykonane są z  solidnych  materiałów i z największą starannością, co sprawia, że są trwałe i niezawodne. Dzięki temu możesz być pewien, że Twój napój pozostanie w odpowiedniej temperaturze przez wiele godzin, niezależnie od warunków zewnętrznych, dodatkowo wyposażone są w zaawansowane izolacje, które skutecznie blokują przepływ ciepła. Dzięki temu napoje pozostają gorące przez długi czas, nawet w mroźne dni, lub chłodne, gdy temperatura na zewnątrz sięga zenitu. Producenci naszych butelek termicznych deklarują nam, że ciepłe napoje pozostają ciepłe przez 12 godzin, a zimne będą zimne nawet przez 24 godziny!


  Brak BPA w naszych bidonach termicznych


  Dodatkowo, używając tych  bidonów masz pewność, że Twoje zdrowie jest chronione. Dlaczego? Ponieważ bidony te nie zawierają szkodliwego związku chemicznego, jakim jest bisfenol A (BPA). BPA jest substancją, która może przenikać do napojów i potencjalnie zaszkodzić zdrowiu, szczególnie, gdy narażone są na potencjalne źródła ciepła, a jak wiadomo takie produkty właśnie w takich warunkach muszą się spełniać. Badania wskazują na możliwy związek ekspozycji na BPA z różnymi problemami zdrowotnymi, w tym z zaburzeniami hormonalnymi czy problemami rozrodczymi. Dlatego jak najbardziej warto rozważyć zakup bidonów termicznych np metalowych, czyli właśnie takich, jakie dostępne są w Ekotece. Może Ci się wydawać, że te produkty są nieco droższe od innych, ogólnie dostępnych np w sieciówkach. Ale uwierz mi, że z bidonami termicznymi, które Ci tutaj pokazuję, od razu poczujesz tą różnice, dodatkowo jest to produkt wielorazowy, więc wystarczy na bardzo, bardzo długo. Korzystając z naszych bidonów termicznych będziesz mógł uniknąć zakupu napojów w plastikowych butelkach lub kubkach na wynos, co nie tylko oszczędza pieniądze, ale także redukuje ilość odpadów generowanych przez opakowania jednorazowe, a co za tym idzie obciążenia środowiska naturalnego.  Nasze produkty wyróżniają się nie tylko funkcjonalnością, ale także nowoczesnym i eleganckim designem, który sprawia, że nasze produkty prezentują się wyjątkowo zarówno w domu, jak i w podróży. Są w ogóle przepiękne. Spodobają się nawet dzieciom (przetestowałam na własnej skórze). Ich estetyka sprawia, że stanowią niezwykłą alternatywę na prezent dla wszystkich miłośników takich rozwiązań, którzy cenią sobie komfort każdej sytuacji. A co do tego designu... cóż, warto samemu go zobaczyć, aby docenić jego wyjątkowość!

 • Butelki termiczne

  Korzystając z naszych butelek termicznych masz pewność, że są wolne od BPA, bezpieczne dla twojego zdrowia, że możesz zabrać je ze sobą wszędzie, bo nie uronią ani jednej kropli w żadnej pozycji, do tego są tak zaprojektowane, że baaardzo długo trzymają ciepło i zimno, a przecież o to nam chodzi;)


  Brak BPA w naszych butelkach termicznych


  Bisfenol A (BPA) to substancja chemiczna wykorzystywana do produkcji niektórych tworzyw sztucznych, w tym poliwęglanu, używanego m.in. w butelkach termicznych. Wysokie temperatury, jakie mogą występować w nich występować budzą szerokie obawy co do wpływu BPA na zdrowie ludzi. Przenikanie BPA do płynów czy żywności w butelkach termicznych, szczególnie gdy są one narażone na źródło ciepła, jest problemem wartym uwagi. Badania wskazują na możliwy związek ekspozycji na BPA z różnymi problemami zdrowotnymi, w tym z zaburzeniami hormonalnymi czy problemami rozrodczymi. Dlatego warto rozważyć wybór produktów wolnych od BPA, takich jak butelki termiczne wykonane z innych materiałów, np. stali nierdzewnej, bambusa lub oznaczone jako BPA-free. Te opcje uznawane są za bezpieczne dla zdrowia. W Ekotece znajdziesz oczywiście również tylko butelki termiczne, które w żaden sposób nie będą Ci szkodzić, bo są wolne od BPA.


  Wygoda i ciepłe napoje w podróży z naszą butelką termiczną  Producenci naszych butelek termicznych deklarują nam, że ciepłe napoje pozostają ciepłe przez 12 godzin, a zimne będą zimne nawet przez 24 godziny!
  Stalowa butelka termiczna nadaje się do przechowywania każdego rodzaju napoju — od wody, po kwaśne soki, przez kawę i herbatę po alkohol. Nikt Ci nie zabroni wlać tam też zupy czy smoothie.
  Metalowa butelka na wodę wykonana jest ze stali nierdzewnej, co gwarantuje nie tylko wygodę, ale także bezpieczeństwo. Dlaczego? Ponieważ ten materiał nie podlega reakcjom chemicznym, nie zawiera BPA ani innych szkodliwych substancji, jest odporny na korozję i uszkodzenia mechaniczne oraz nie pochłania aromatów. Metalowa butelka na wodę to solidny towarzysz, na który zawsze możesz polegać. Produkty tego typu zostały zaprojektowane tak, aby izolować napoje od otoczenia. Korzystając z naszych kubków termicznych, unikniesz konieczności kupowania napojów w plastikowych butelkach lub kubkach na wynos. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także ograniczysz ilość odpadów pochodzących z jednorazowych opakowań, co przekłada się na korzyści dla środowiska naturalnego. Nasze produkty wyróżniają się nowoczesnym i eleganckim designem, który sprawia, że kubki prezentują się świetnie zarówno w domu, jak i w podróży. Stanowią również doskonałą alternatywę na prezent, ponieważ kto nie ceni ciepłej kawy podczas wyjazdu poza dom? Z naszymi kubkami każdy łyk kawy w podróży lub spacerze staje się czystą przyjemnością. A co do designu - zobaczysz sam/a, jak on zachwyca.

Aktywne filtry