Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Latest posts

Lato w pełni - kremy przeciwsłoneczne dla dzieci i niemowląt

Lato w pełni - kremy przeciwsłoneczne dla dzieci i niemowląt

Bezpieczeństwo przed promieniowaniem UV jest niezwykle istotne, zwłaszcza dla dzieci i niemowląt, ze względu na ich delikatną i mniej rozwiniętą strukturę skóry. Promieniowanie ultrafioletowe (UV) emitowane przez słońce może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, w tym poparzeń słonecznych, uszkodzenia DNA skóry, szybkiego starzenia się skóry oraz zwiększonego ryzyka rozwoju raka skóry w przyszłości. Odpowiedni krem przeciwsłoneczny dla niemowląt i dzieci stanowi kluczowy element ochrony przed tymi zagrożeniami. Kremy z filtrem dla dzieci to podstawa letnich spacerów i plażowania.

Dlaczego kremy z filtrem dla dzieci i niemowląt są tak ważne?

Delikatność skóry dzieci i niemowląt stanowi kluczowy powód, dla którego ochrona przeciwsłoneczna jest niezwykle istotna. Oto kilka głównych aspektów, które podkreślają, dlaczego skóra najmłodszych jest bardziej podatna na uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV i jakie mogą być konsekwencje niewłaściwej ochrony:

1. Delikatność skóry: Skóra dzieci i niemowląt jest znacznie cieńsza niż u dorosłych. To sprawia, że naturalna bariera ochronna skóry jest mniej rozwinięta, co oznacza, że skóra jest bardziej podatna na przenikanie czynników zewnętrznych, w tym promieniowania UV. Mniejsza ilość warstw skóry oznacza mniejszą ilość ochrony przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego.

2. Większa wrażliwość: Mechanizmy obronne skóry w zakresie ochrony przed promieniowaniem UV, takie jak produkcja melaniny, która działa jak naturalny filtr przeciwsłoneczny, nie są jeszcze w pełni rozwinięte u dzieci i niemowląt. Brak wystarczającej ilości melaniny sprawia, że skóra jest bardziej wrażliwa na działanie promieniowania UV, co zwiększa ryzyko uszkodzeń.

3. Ryzyko uszkodzeń trwałych: Uszkodzenia skóry spowodowane przez nadmierne narażenie na promieniowanie UV w młodym wieku mogą mieć poważne konsekwencje w przyszłości. Skóra, która była wielokrotnie narażona na poparzenia słoneczne lub długotrwałe ekspozycje, ma większe ryzyko przedwczesnego starzenia się, co objawia się zmarszczkami, plamami i utratą elastyczności. Ponadto, niewłaściwa ochrona przeciwsłoneczna może zwiększyć ryzyko wystąpienia raka skóry, zwłaszcza w przypadku nadmiernego narażenia na słońce w dzieciństwie.

Wybór kremu przeciwsłonecznego dla dzieci - Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego kremu przeciwsłonecznego dla dzieci?

Oto kilka wskazówek dotyczących stosowania i wyboru kremów przeciwsłonecznych dla dzieci:

 1. SPF (Filtr UV): Wybieraj kremy przeciwsłoneczne z wysokim filtrem UV, zazwyczaj SPF 30 lub wyższym. Im wyższy numer SPF, tym lepsza ochrona przed promieniowaniem UVB. Najlepiej jeśli jako filtr spf dla dzieci wybierzecie SPF 50.
 2. Szerokospektralność: Upewnij się, że krem do opalania dla dzieci oferuje ochronę zarówno przed promieniowaniem UVB, jak i UVA. Poszukaj informacji o "szerokim spektrum" na opakowaniu.
 3. Składniki bezpieczne dla dzieci: Zwracaj uwagę na składniki kremu ochronnego dla dzieci. Unikaj kremów zawierających chemikalia, które mogą być drażniące lub alergizujące dla delikatnej skóry dziecka. Szukaj produktów, które są przeznaczone specjalnie dla dzieci i niemowląt.
 4. Hipoalergiczność: Wybieraj kremy przeciwsłoneczne oznaczone jako "hypoallergenic", co oznacza, że są one mniej prawdopodobne, aby wywołać reakcje alergiczne.
 5. Bez zapachów i barwników: Produkt powinien być wolny od zbędnych dodatków, takich jak zapachy czy barwniki, które mogą potencjalnie podrażniać delikatną skórę dziecka.
 6. Wodoodporność: Dla dzieci, które spędzają czas na plaży lub w wodzie, warto rozważyć kremy przeciwsłoneczne oznaczone jako "wodoodporne". Pamiętaj jednak, że nawet te produkty wymagają regularnego ponownego nakładania po kąpieli.
 7. Testowanie przed użyciem: Przed pierwszym użyciem nowego kremu przeciwsłonecznego, zrób test na niewielkim obszarze skóry, aby upewnić się, że nie wywoła on reakcji alergicznej.
 8. Częste nakładanie: Krem przeciwsłoneczny dla niemowląt i dzieci należy nakładać co 2 godziny oraz po każdym kontakcie z wodą lub poceniem się.
 9. Odzież ochronna: Poza kremem przeciwsłonecznym, ubieraj dziecko w luźne, lekkie ubrania oraz nakrycie głowy. To dodatkowa warstwa ochrony przed słońcem.
 10. Unikanie ekspozycji w najgorętszych godzinach: Najlepiej unikać długiej ekspozycji na słońce między 10:00 a 16:00, kiedy promieniowanie UV jest najintensywniejsze.

Kremy z filtrem dla dzieci

 1. MomMe, Ochronny Parasol Od Słonka (SPF50), 50ml

  Krem przeciwsłoneczny dla niemowląt i dzieci już od pierwszych dni zycia. Chroni przed UV długotrwale i skutecznie, koi i łagodzi skórę z problemami, regeneruje naskórek.

 2. BasicLab Lekka Emulsja Ochronna SPF50+ Prewencja I Antyoksydacja (50ml)

  Efektywnie chroni skórę przed niekorzystnym działaniem promieniowania UVA, UVB, światłem niebieskim HEV oraz niweluje negatywne skutki światła podczerwonego IR. Wskaźnik ochrony przeciw promieniowaniu UVA (PPD) wynosi 52,3.

 3. RESIBO Sun To The People 150 Ml Lekki Krem Do Twarzy I Ciała SPF 50+ (150 Ml)

  Połączenie filtrów najnowszej generacji z różnorodnymi składnikami aktywnymi sprawia, że krem nie tylko skutecznie chroni przed słońcem, ale i nawilża. Lekka formuła szybko się wchłania i pozostaje zupełnie niewidoczna na skórze. Doskonały kosmetyk dla całej rodziny, bezpieczny dla dzieci od 1. roku życia.

Ochrona przeciwsłoneczna dla dzieci

Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną dzieci i niemowląt. Wybór najlepszego kremu przeciwsłonecznego dla dzieci, ubieranie w ochronną odzież oraz unikanie nadmiernego narażenia na słońce są niezbędne, aby chronić delikatną skórę najmłodszych przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV. Odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna w okresie dzieciństwa przyczynia się do utrzymania zdrowej skóry w przyszłości i minimalizuje ryzyko poważnych problemów skórnych.

W naszym sklepie z dumą prezentujemy wyselekcjonowaną kolekcję naturalnych kremów przeciwsłonecznych dedykowanych dla dzieci - kremy do opalania dla dzieci Zrozumieliśmy, że delikatna skóra najmłodszych potrzebuje szczególnej troski i ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV. Nasze produkty zostały starannie wybrane, aby zapewnić najwyższy poziom ochrony w harmonii z naturą.

Pamiętaj, że każde dziecko jest inne, więc jeśli masz wątpliwości co do wyboru kremu przeciwsłonecznego lub reakcji skórnej, skonsultuj się z pediatrą. Ważne jest, aby zastosować odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną - kupić odpowiednie kremy z filtrem dla dzieci, aby zapewnić bezpieczeństwo i zdrowie ich skóry.

Posted in: Default category

Leave a comment