Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Lista produktów marki Phenomé

Phenomé to fenomen na rynku kosmetycznym, stąd nazwa Phenomé (czyt. feno’me). Większość producentów kosmetyków używa do ich wytwarzania zwykłej wody. Kremy Phenomé, prawdopodobnie jako jedyne na świecie nie zawierają wody, a wyłącznie drogocenne hydrolaty, tzw. „wody roślinne”. Ich parametry są zbliżone do składu płynów ustrojowych człowieka, przez co z łatwością przenikają̨ w głąb komórek skóry. Wykorzystywanie wód roślinnych jako nośnika naturalnych, dobroczynnych dla skóry minerałów i składników aktywnych pochodzenia roślinnego, zapewnia jej skuteczne odżywianie i nawilżanie.

Wybieramy to co zdrowe, pachnące i piękne.

Nº 1. Wody roślinne w 100%
Do produkcji kosmetyków wykorzystywane są wyłącznie wody roślinne, które są niezwykle cenne dla komórek skóry, zwiększając ich naturalną energię życiową i zdolność do odnowy, zaopatrując je w cenne witaminy i minerały.

Nº 2. Minimum 98% składników naturalnych Produkty Phenomé są naturalne, celem jest produkowanie wyłącznie naturalnych kosmetyków, bez względu na rodzaj produktu i jego zastosowanie. Produkty Phenomé powstają z uwzględnieniem założeń i standardów stosowanych przez międzynarodowe organizacje certyfikujące kosmetyki naturalne i organiczne. Normy są wręcz bardziej restrykcyjne, niż przyjęto w tych standardach. Np. Ecocert dopuszcza stosowanie do 5% składników syntetycznych w formule kosmetyku, zaś w Phenomé ilość tych składników nigdy nie przekracza 2%!

Nº 3. Certyfikowane składniki organiczne Produkty Phenomé powstają z najwyższej jakości certyfikowanych organicznych składników, pozyskiwanych z najlepszych ekologicznych upraw. Składniki pochodzą od sprawdzonych dostawców — wyspecjalizowanych firm surowcowych — które prowadzą szeroko zakrojone badania laboratoryjne oraz kliniczne, gwarantując nie tylko jakość naturalnych składników kosmetycznych, ale też ich skuteczność. Produkty są bogate w składzie i bardzo wydajne, znajdziesz w nich wyłącznie najlepsze w kosmetyce wyciągi i wody roślinne oraz bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe i tłoczone na zimno oleje ekstra virgin, które sprowadzamy dla Ciebie z najdalszych zakątków naszego globu. Certyfikat organiczności surowców stosowanych w produktach Phenomé oznacza, że w uprawie roślin nie stosuje się sztucznych nawozów, fungicydów, herbicydów ani pestycydów. Żadne z surowców nie pochodzą z roślin modyfikowanych genetycznie.

Nº 4. Ekologiczne procesy produkcyjne Produkcja kosmetyków odbywa się w zgodzie z najwyższymi standardami GMP oraz poszanowaniem zasobów środowiska naturalnego. Kosmetyki powstają w wyodrębnionej linii produkcyjnej, która spełnia najwyższe wymogi jakości i bezpieczeństwa.

Nº 5. 0% szkodliwych środków chemicznych W produktach Phenomé NIGDY NIE SĄ STOSOWANE: parabeny (metyl, propyl itp.), laurylosiarczan sodu (SLS), etoksylowany laurylosiarczan sodu (SLES), wazelina/olej mineralny/parafina, silikony, glikol polietylenowy (PEG), glikole, chemiczne filtry UV, ftalany, etanoloaminy (MEA/DEA/TEA), donory formaldehydu (hydantoiny, diazolidinylomocznik, metylizotiazolin), lanoliny, syntetyczne barwniki, syntetyczne kompozycjie zapachowe, składniki pochodzenia zwierzęcego

Nº 6. Zwierzęta są częścią natury Nie są przeprowadzane eksperymenty na zwierzętach ani nie są wykorzystywane żadne składniki pochodzące z martwych zwierząt (takie jak na przykład kolagen)!

Nº 7. Kosmetyki dla wegetarian
Produkty Phenomé mogą być stosowane przez wegetarian. Nie stosujemy żadnych składników pochodzących od zwierząt, za wyjątkiem takich dóbr, jak wosk pszczeli oraz miód.

Nº 8. Minimalne zastosowanie surowców innych niż naturalne
Stosowane są składniki inne niż naturalne wyłącznie wtedy, gdy nie istnieje żadna skuteczna alternatywa zastąpienia ich przez surowce pochodzenia naturalnego. Są to składniki aprobowane przez instytucje certyfikujące i znajdują się na pozytywnych listach składników dopuszczonych do produkcji kosmetyków organicznych.

Nº 9. Transparentność
Ponieważ nie mamy nic do ukrycia, na opakowaniu każdego z naszych kosmetyków oraz na stronach internetowych znajdziesz „Phenomé Transparency Chart” – tabelę z dokładnymi informacjami na temat procentowego składu naszych produktów. W opisie składników zaznaczone są wszystkie surowce pochodzenia naturalnego i organicznego. Na stronach internetowych Phenomé opisane są też wszystkie stosowane surowce.

Nº 10. Opakowania z przetworzonych surowców
Opakowania produktów powstają z surowców wtórnie przetworzonych i zaprojektowane są z myślą o możliwości ich dalszego przetworzenia i wtórnego wykorzystania. Kartonowe pudełka pochodzą w 80% z makulatury. Butelki PET oraz HDPE powstają w 100% z przetworzonego wtórnie tworzywa tzw. PCR (Post Consumer Recycling). Phenomé jest pierwszą firmą kosmetyczną w Polsce, która stosuje opakowania z tworzyw pochodzących w 100% z odzysku! Stosowane są głównie opakowania szklane, które można wtórnie przetworzyć.

Aktywne filtry