Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

HIGIENA JAMY USTNEJ

Podkategorie

 • Pasty do zębów
 • Proszki do zębów

  Proszki do czyszczenia i wybielania zębów

  Pielęgnacja zębów i jamy ustnej to podstawowy element codziennego życia. To właśnie piękny uśmiech i białe zęby są wizytówką każdego z nas. W drogerii internetowej EKOTEKA znajdziesz wszystko co potrzebne do domowej pielęgnacji zębów. Począwszy od past, aż po proszki do zębów. Sklep online EKOTEKA oferuje Ci wyłącznie produkty, które wykonane są z samych naturalnych składników. Proszki do zębów oferowane przez internetową drogerią posiadają certyfikat PETA cruelty-free i certyfikat VEGAN. Już dziś skorzystaj z naszej oferty, aby zapewnić sobie zdrowe zęby!

 • Płyny i Oleje
 • Szczoteczki do zębów

  Doskonała alternatywa dla osób poszukujących naturalnych rozwiązań, czyli naturalnych, eko szczoteczek do zębów. Używając takich szczoteczek do zębów w znacznym stopniu ograniczasz zużycie plastiku, a więc dbasz o środowisko naturalne, w którym po prostu żyjesz. Pamiętaj też, że używając plastikowych prodyktów, zawsze do twojego organizmy dostaje się mikroplastik, a to już nie jest bez znaczenia, bezpośrednio dla twojego zdrowia:)


  Skorzystaj z naturalnych szczoteczek do zębów dla swojego zdrowia


  Ktoś może pomyśleć, że to przecież tylko mycie zębów, no właśnie nie tylko. Zawsze miej na uwadze, że kiedy wprowadzasz do swojego organizmy mikroplastik, to ma to znaczenie i w dłuższej perspektywie może naprawdę wywoływać różnorakie skutki. Oczywiście każdy ma wybór i może go dokonywać jak tylo chce, jednak z Ekoteką możesz zmienić swoje małe nawyki i dążyć w stronę zdrowszego, bardziej świadomego życia. A wracając do naszych produktów. Korzystając z naturalnych szczoteczek do zębów wspierasz swoje delikatne dziąsła, ponieważ takie produkty są wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bambus, często posiadają miękkie włosie, które jest delikatne dla dziąseł. To istotne szczególnie dla osób z wrażliwymi dziąsłami lub problemami z krwawieniem. Delikatne włosie może zmniejszyć ryzyko podrażnień i urazów. Bardzo ważnym aspektem jest też to, że w naturalnych szczoteczkach do zębów nie znajdziesz szkodliwych substancji chemicznych, takich jak ftalany, BPA czy ftalan SLS, które mogą być obecne w tradycyjnych plastikowych szczoteczkach do zębów. Unikając tych substancji, chronimy swoje zdrowie przed potencjalnymi negatywnymi skutkami toksyn. Poza tym naturalne materiały, takie jak bambus, posiadają naturalne właściwości antybakteryjne, co może pomóc w zapobieganiu rozwojowi bakterii na szczoteczce do zębów. To z kolei może zmniejszyć ryzyko infekcji jamy ustnej i chorób dziąseł.


  Świadome wybory ekologicznych szczoteczek do zębów


  Wybór naturalnych szczoteczek do zębów może stanowić część ogólnego podejścia do zdrowego trybu życia i dbania o środowisko. Promowanie świadomości dotyczącej zdrowia jamy ustnej i ekologicznych alternatyw może przyczynić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia. To szereg korzyści dla zdrowia dziąseł, ogólnego zdrowia i środowiska. Wybierając takie szczoteczki do zębów, podejmujemy świadome decyzje, które służą naszemu zdrowiu i dobrobytowi planety. Wybierając produkty z Ekoteki w tym ekologiczną alternatywe szczoteczek do zębów masz pewność, że wybierasz produkty naturalne, z dobrym składem, ekologiczne, dobre dla Ciebie i dla środowiska.

 • Naturalne nici...

  Jeśli myślisz o naturalnych produktach do czyszczenia zębów, to pamiętaj o naturalnych niciach dentystycznych, które znajdziesz w Ekotece. Sa ekologiczne, biodegradowalne, delikatne dla dziąseł. Stanowią ekologiczną i zdrowszą alternatywę dla innych nici dentystycznych, często wykorzystujących sztuczne materiały i substancjie chemiczne.


  Wpływ naturalnych nici dentystycznych na zdrowie


  W Ekotece cały czas wybrzmiewa hasło, że to co używasz na co dzień nie jest bez znaczenia dla twojego organizmy. Nawet w naturalnych niciach dentystycznych z naszego sklepu znajdziesz wiele powodów, aby sięgać właśnie po nie. Przede wszystkim są wykonane z naturalnych i biodegradowalnych materiałów, takich jak jedwab, bambus czy wosk pszczeli. W przeciwieństwie do tradycyjnych, które mogą zawierać syntetyczne materiały, takie jak nylon czy teflon, oraz dodatki chemiczne, np. smaki, konserwanty czy barwniki. Poza tym nie znajdziesz w nich substancje chemiczne, takich jak PTFE (politetrafluoroetylen) czy PFOA (kwas perfluorooktanowy), które są używane do powłok nie przylepnych.


  Bio rozkładalność i delikatność dla dziąseł z naszymi naturalnymi nićmi dentystycznymi


  Naturalne nici dentystyczne są wykonane z biodegradowalnych materiałów, takich jak jedwab, bambus czy wosk pszczeli. Po użyciu mogą się rozłożyć w środowisku, co minimalizuje wpływ na zanieczyszczenie środowiska i zmniejsza ilość plastiku wytwarzanego przez tradycyjne odpowiedniki. Są one też dzięki temu bardziej delikatne dla dziąseł, co jest istotne szczególnie dla osób z wrażliwymi dziąsłami lub problemami z krwawieniem. Delikatny materiał może pomóc uniknąć podrażnień i urazów dziąseł podczas użytkowania naturalnej nici dentystycznej. Poza tym są wegańskie i nie testowanych na zwierzętach, co stanowi dodatkowy atut dla osób dbających o etykę i prawa zwierząt :) Produkcja naturalnych nici dentystycznych opiera się na zasadach zrównoważonego rozwoju, wykorzystuje mniej energii i generuje mniej emisji gazów cieplarnianych niż produkcja tradycyjnych odpowiedników. Ponadto, firmy produkujące takie produkty często kładą nacisk na etyczne praktyki i dbałość o środowisko naturalne. Wspomnę też tylko , że wszystkie produkty, które znajdziesz w Ekotece są naturalne, z dobrym składem, nie testowane na zwierzętach.

Aktywne filtry