Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Ostatnie posty

Złuszczanie naskórka twarzy

Zauważyłaś, że Twoja skóra stała się matowa, pozbawiona zdrowego blasku? Zrobiła się nieco zanieczyszczona mimo stosowania pielęgnacji? Wiele kobiet zapomina o regularnym złuszczaniu martwego naskórka z twarzy. Z wiekiem nasz organizm wolniej radzi sobie z pozbywaniem się zrogowaciałych komórek naskórka. Jest to ważny element pielęgnacji, aby stosowane przez nas kremy i inne kosmetyki po prostu lepiej się wchłaniały.



Jakie skutki przynosi brak złuszczania skóry?


- poszarzała skóra

- matowa, pozbawiona blasku

- szorstka w dotyku

- widoczne zaskórniki

- zmiany trądzikowe

-

-

Każdy rodzaj cery potrzebuje złuszczania, a szczególnie skóra tłusta, z nadmiernym wydzielaniem sebum. Pomoże to zapobiec zapychaniu porów, powstawaniu zaskórników oraz utrzyma skórę w dobrej kondycji.

W przypadku młodej cery, również zalecany jest peeling ze względu na właściwości detoksujące kosmetyków złuszczających.

Dla cery dojrzałej jest wręcz wymagany, ze względu na spowolniony proces regeneracji komórek, przez co organizm już nie tak szybko radzi sobie ze złuszczaniem.

-

-

Jakie są rodzaje złuszczania:

-

Metoda jaką wybierzesz, powinna być odpowiednio dobrana do Twojej skóry - głównie do jej stanu, jak i potrzeb.

Enzymatyczny - W swoim działaniu jest delikatny i łagodny, dlatego jest zalecany dla skóry wrażliwej, naczynkowej, a także zmagającej się z trądzikiem. Elementami, które złuszczają są zazwyczaj enzymy roślinne. Zapewnia oczyszczenie, zmiękczenie martwego naskórka bez jakichkolwiek podrażnień, wygładza skórę oraz odpowiednio nawilża.

Mechaniczny - Jest to złuszczanie przy pomocy granulek ściernych, czyli drobnych cząstek. Zalecany dla osób ze skórą normalną, mieszaną. Nie zalecany w przypadku cery trądzikowej, gdyż podczas masażu ściernego możemy podrażniać stany zapalne i je powielać.

Kwasowy - Kwasy pomagają złuszczać zewnętrzną warstwę skóry oraz wnikają w jej głąb, w celu usunięcia problemów skóry oraz wszelkich zanieczyszczeń. Jest odpowiedni dla każdego typu, nawet dla skóry naczynkowej i wrażliwej. Pamiętaj aby zwrócić uwagę na stężenie kwasu, zacznij od najmniejszego.

-

-

Jak często stosować ?

-

Na pewno z umiarem, czyli w przypadku peelingu gruboziarnistego najbezpieczniej jest go używać tylko raz w tygodniu, aby nie uszkodzić warstwy hydrolipidowej. Wtedy skóra może być podatna na podrażnienia oraz spowodować widoczne zaczerwienienia w okolicach strefy T.

Peelingi kwasowe i enzymatyczne można stosować 2-3 razy w tygodniu, wtedy oczyszczą nasze pory, w których nagromadziło się zaschnięte sebum. Regularne złuszczanie naskórka korzystnie wpłynie na jędrność skóry i co najważniejsze - zapobiega przedwczesnym procesom starzenia się skóry.

Dodany w: Kategoria Główna

Leave a comment