BIOUP

 

Kosmetyki naturalne BIOUP wspierały skórę w zgodzie z jej naturalnym rytmem. Jakość surowców ma olbrzymie znaczenie – dlatego większość z tych, które wykorzystują ma certyfikację organiczną lub nawet Ecocert.

Jakie są kosmetyki BIOUP?

Dla świadomych kobiet

Składają się z surowców, które pomagają skórze zachować młody wygląd, ale przede wszystkim pozwalają i ułatwiają jej prawidłowe funkcjonowanie. Zdrowa skóra traktowana dobrymi bezpiecznymi, naturalnymi kosmetykami jest w stanie skuteczniej oprzeć się szkodliwym warunkom, w jakich przebywamy (pył, zanieczyszczenia, klimatyzacja, wiatr), zmianom, które się na niej z upływem czasu coraz chętniej pojawiają, czy wreszcie samemu upływowi lat. Właściwie oczyszczona, odżywiona i ukojona będzie po prostu piękniej wyglądać.

Naturalne, organiczne

Kosmetyki są z naturalnych składników pochodzących ze sprawdzonych źródeł – renomowanych dostawców z Polski i Europy. Surowców można powiedzieć żywych, o bardzo małym stopniu przetworzenia – takich jak wyciągi, oleje, maceraty czy destylaty oraz substancji pochodzenia roślinnego, ale przetworzonych przez człowieka. Tam, gdzie jest to niezbędne używamy konserwantów aprobowanych do użycia w kosmetykach przez instytucje zajmujące się certyfikacją produktów – takich jak Ecocert.

Większość naszych receptur jest wolna od środków zapachowych – nie zawierają ani olejków eterycznych ani kompozycji zapachowych (kwas hialuronowy, skwalan, sera olejowe, toniki roślinne). W Olejku myjącym dodaliśmy organiczny eteryczny olejek z cytryn – dla jego właściwości oczyszczających i odświeżających. W Eliksirze rewitalizującym znajduje się kompozycja zapachowa – nie oparliśmy się jej energetycznemu, optymistycznemu działaniu.

Ekologiczne

W dużej części. Większość surowców używanych przez nas do produkcji ma certyfikaty ekologiczne. A to znaczy, że nie tylko w okresie wzrostu danej rośliny była ona traktowana bez użycia szkodliwych nawozów i środków ochrony roślin, ale i w procesie pozyskiwania z niej surowca (oleju, destylatu) nie zostały użyte środki chemiczne.

Rzetelne

To dla nas bardzo ważny punkt. Jeśli umieszczamy na etykiecie informację, że w serum jest witamina C, to znaczy że jej udział jest na tyle duży, że warto to zaznaczyć, bo z pewnością będzie działać. 

Polskie i zrównoważone

Kosmetyki BIOUP wytwarzane są w Polsce. Wiele składników w naszych recepturach to surowce rodzime – czyli pochodzące z roślin rosnących lokalnie – na terenie Polski i Europy. Nie oparliśmy się jednak włączeniu w receptury roślin niedostępnych u nas, a odznaczających się wyjątkowymi właściwościami pielęgnacyjnymi i wspierającymi skórę. W takich przypadkach zawsze – jeśli to możliwe staramy się pozyskiwać surowce ze źródeł zrównoważonych, dbających o dobro środowiska i ludzi.

Bezpieczne

Każdy kosmetyk z logo BIOUP przeszedł przez szereg badań laboratoryjnych potwierdzających jego bezpieczeństwo. Nasze kosmetyki są prawnie dopuszczone do obrotu w Polsce i poza jej granicami.

Może się jednak zdarzyć, że naturalny kosmetyk wywoła niepożądana reakcję u kogoś, kto będzie miał alergię na któryś ze składników. W takiej sytuacji należy zaprzestać używania kosmetyku. Po jakimś czasie próbę można powtórzyć – aby upewnić się, czy podrażnienia nie było spowodowane czymś innym.

Nie testowane na zwierzętach

Oczywiście, że nie. Kosmetyki BIOUP testujemy na naszych ochotniczkach i ochotnikach – którzy mają się bardzo dobrze, a ich cery pięknieją z dnia na dzień ☺

Wegańskie

Na razie wszystkie nasze kosmetyki są wegańskie. 

Filtry
Kategoria
Rodzaj Skóry
Pokaż więcej
Działanie
Pokaż więcej
Sposób stosowania
Cena