Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Latest posts

Naturalna pielęgnacja skóry wrażliwej

Skóra wrażliwa jest jednym z najbardziej wymagających typów skóry, które wymagają szczególnej troski i uwagi. Osoby z wrażliwą skórą często doświadczają reakcji alergicznych, zaczerwienienia, swędzenia i podrażnień, które mogą być spowodowane przez różnorodne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. W obliczu tego wyzwania, naturalna pielęgnacja skóry wrażliwej staje się nie tylko preferencją, ale również koniecznością.

W niniejszym artykule przyjrzymy się głębiej naturalnej pielęgnacji skóry wrażliwej, jej korzyściom i dostępnym środkom dostępnym w naszym sklepie internetowym Ekoteka.pl, które można zastosować w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Przedstawimy również praktyczne wskazówki dotyczące dbania o skórę wrażliwą, które pozwolą Ci cieszyć się zdrową i promienną skórą, bez nadmiernych podrażnień i dyskomfortu.

Dlaczego pielęgnacja skóry wrażliwej jest szczególnie ważna?

Pielęgnacja skóry wrażliwej jest szczególnie ważna z kilku istotnych powodów:

Delikatność skóry: Skóra wrażliwa charakteryzuje się zwiększoną delikatnością i skłonnością do reakcji alergicznych oraz podrażnień. Jest to zwykle wynik osłabionej bariery ochronnej skóry, która ma trudności w zatrzymywaniu wilgoci i chronieniu przed czynnikami zewnętrznymi. Pielęgnacja skóry wrażliwej ma na celu wzmocnienie tej naturalnej bariery, zapewniając skórze ochronę i redukując podatność na negatywne czynniki.

Minimalizowanie podrażnień: Pielęgnacja skóry wrażliwej ma na celu minimalizowanie podrażnień, zaczerwienień, swędzenia i pieczenia, które często występują u osób z takim typem skóry. Poprzez stosowanie łagodnych produktów i unikanie składników drażniących, można znacząco zmniejszyć ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych objawów. Regularne nawilżanie i łagodne oczyszczanie są kluczowe dla utrzymania zdrowej i komfortowej skóry wrażliwej.

Zapobieganie reakcjom alergicznym: Skóra wrażliwa jest bardziej podatna na reakcje alergiczne na różnego rodzaju substancje, takie jak zapachy, barwniki, konserwanty i sztuczne składniki. Pielęgnacja skóry wrażliwej polega na wybieraniu produktów o minimalnej ilości potencjalnie alergizujących substancji. Naturalne składniki, takie jak aloes, rumianek czy olejki roślinne, są często polecane dla skóry wrażliwej ze względu na swoje łagodzące i kojące właściwości.

Utrzymywanie równowagi skóry: Skóra wrażliwa często jest bardziej skłonna do skoków pH i dysbalansu. Pielęgnacja skóry wrażliwej ma na celu utrzymanie równowagi skóry poprzez wybór odpowiednich produktów o łagodnym działaniu i przyjaznych dla naturalnej bariery skóry. Właściwe nawilżenie, odżywienie i ochrona skóry wrażliwej pomagają utrzymać jej zdrowy wygląd i elastyczność.

Jak wygląda skóra wrażliwa oraz jakie objawy jej towarzyszą?

Skóra wrażliwa charakteryzuje się różnymi cechami i może manifestować się poprzez różnorodne objawy. Oto kilka powszechnych cech i objawów skóry wrażliwej:

Delikatność i cienkość skóry: Skóra wrażliwa jest zazwyczaj delikatniejsza i cieńsza niż inne typy skóry. Może wydawać się bardziej przezroczysta i być bardziej podatna na uszkodzenia.

Skłonność do zaczerwienień: Skóra wrażliwa może łatwo ulegać zaczerwienieniu w wyniku różnych czynników, takich jak zmiany temperatury, ekspozycja na słońce, stres, drażniące składniki kosmetyków lub kontakt z substancjami alergizującymi.

Swędzenie i pieczenie: Osoby z wrażliwą skórą często doświadczają swędzenia i pieczenia, które mogą być wynikiem podrażnienia, suchości skóry lub reakcji alergicznej na substancje drażniące.

Suchość i łuszczenie się: Skóra wrażliwa ma tendencję do szybszego wysuszania i łuszczenia się. Może być bardziej podatna na utratę wilgoci, co prowadzi do uczucia napięcia, szorstkości i suchości skóry.

Nietolerancja kosmetyków: Osoby z wrażliwą skórą często mają trudności w znalezieniu odpowiednich produktów do pielęgnacji, ponieważ mogą reagować na wiele składników chemicznych, drażniących substancji i zapachów. Mogą doświadczać podrażnień i pogorszenia objawów po użyciu nieodpowiednich kosmetyków.

Skłonność do reakcji na czynniki zewnętrzne: Skóra wrażliwa może reagować na różne czynniki zewnętrzne, takie jak zmiany temperatury, słońce, wiatr, zanieczyszczenia atmosferyczne czy kontakt z substancjami drażniącymi.Mam skórę wrażliwą i co teraz?

Jeśli masz skórę wrażliwą, istnieje wiele kroków, które możesz podjąć, aby zadbać o nią i minimalizować objawy podrażnień. Oto kilka porad, co możesz zrobić, mając skórę wrażliwą:

Wybierz delikatne produkty do pielęgnacji: Unikaj kosmetyków zawierających drażniące substancje chemiczne, sztuczne barwniki i zapachy. Zamiast tego, sięgaj po produkty o naturalnych składnikach, które są łagodne dla skóry. Sprawdź etykiety i poszukaj produktów oznaczonych jako "hypoalergiczne", "bezpieczne dla skóry wrażliwej" lub "bez dodatków zapachowych".

Ograniczaj stosowanie kosmetyków: Unikaj nadmiernego stosowania kosmetyków na skórze wrażliwej. Wybierz minimalistyczną rutynę pielęgnacyjną, skupiając się na niezbędnych krokach, takich jak delikatne oczyszczanie, nawilżanie i ochrona przed słońcem. Unikaj też stosowania wielu produktów jednocześnie, co może przeciążyć skórę.

Przeprowadź testy uczuleniowe: Przed zastosowaniem nowego produktu na skórze wrażliwej, zrób test uczuleniowy na małym obszarze skóry. Nałóż niewielką ilość produktu i obserwuj reakcję skóry przez 24-48 godzin. Jeśli pojawią się jakiekolwiek objawy podrażnienia, unikaj używania tego produktu.

Unikaj agresywnego oczyszczania: Oczyszczanie skóry wrażliwej powinno być łagodne i delikatne. Unikaj zbyt gorącej wody, która może przesuszać skórę. Wybierz łagodne, bezpieczne dla skóry wrażliwej środki do oczyszczania, które nie naruszają naturalnej bariery ochronnej skóry.

Zwróć uwagę na składniki kosmetyków: Bądź świadomy składników, które mogą potencjalnie podrażniać skórę wrażliwą. Unikaj substancji drażniących, takich jak alkohol, siarczany, parabeny, ftalany i sztuczne barwniki. Zamiast tego, poszukaj składników łagodzących, takich jak aloes, rumianek, ekstrakt z nagietka czy olejki roślinne.

Cera wrażliwa a makijaż

Wybór odpowiednich produktów: Unikaj produktów zawierających ostre składniki chemiczne, takie jak parabeny, siarczany, sztuczne barwniki i sztuczne zapachy. Składniki naturalne, takie jak aloes, rumianek czy witamina E, mogą być łagodniejsze dla skóry wrażliwej.

Przeprowadź test na małej powierzchni: Zanim zastosujesz nowy produkt na całej twarzy, przeprowadź test uczuleniowy na małej powierzchni skóry. Nałóż niewielką ilość kosmetyku na wewnętrzną stronę przedramienia i obserwuj reakcję przez 24-48 godzin. Jeśli nie wystąpią podrażnienia, możesz bezpiecznie stosować produkt na skórze wrażliwej.

Unikaj nadmiernego stosowania kosmetyków: Unikaj nadmiernego nakładania produktów na skórę wrażliwą. Staraj się utrzymać makijaż minimalny i naturalny. Zbyt wiele warstw kosmetyków może obciążać skórę i prowadzić do podrażnień.

Unikaj produktów z dodatkiem perfum: Produkty o intensywnych zapachach mogą podrażniać skórę wrażliwą. Wybieraj kosmetyki bez dodatku sztucznych zapachów lub o delikatnych naturalnych zapachach.

Uważaj na higienę pędzli i aplikatorów: Regularnie czyść pędzle i aplikatory, aby uniknąć gromadzenia się bakterii. Używaj delikatnego detergentu i dokładnie płucz, aby usunąć resztki produktu i bakterie.

Usuń makijaż odpowiednio: Nie zapominaj o starannym usuwaniu makijażu każdego wieczoru. Wybieraj delikatne produkty do demakijażu, które nie zawierają ostrej chemii. Unikaj przetarcia twarzy zbyt mocno lub zbyt długim stosowaniem produktów do demakijażu, które mogą podrażnić skórę. Delikatnie oczyść skórę za pomocą płynu micelarnego lub łagodnego mleczka lub balsamu do demakijażu, a następnie spłucz wodą lub delikatnie przetrzyj chusteczką z myjką. Upewnij się, że cały makijaż został dokładnie usunięty, aby zapobiec zatykaniu porów i dalszym podrażnieniom skóry.

Codzienna pielęgnacja skóry wrażliwej

Codzienna pielęgnacja skóry wrażliwej jest kluczowym elementem dbania o jej zdrowie i wygląd. Oto kilka praktycznych wskazówek dotyczących codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej:

Delikatne oczyszczanie: Wybierz łagodny środek do oczyszczania, który nie narusza naturalnej bariery ochronnej skóry. Unikaj mydeł o silnym działaniu detergentowym i substancji chemicznych, które mogą podrażniać skórę. Zamiast tego, sięgaj po delikatne żele lub pianki oczyszczające, które będą łagodne i niezbędne do usunięcia zanieczyszczeń i nadmiaru sebum.

Unikaj zbyt gorącej wody: Ogranicz stosowanie gorącej wody podczas mycia twarzy lub kąpieli. Gorąca woda może prowadzić do wysuszenia skóry wrażliwej i zwiększenia podatności na podrażnienia. Wybierz ciepłą wodę, która nie przyczyni się do nadmiernego wysuszenia skóry.

Nawilżanie: Regularne nawilżanie jest kluczowe dla utrzymania zdrowej skóry wrażliwej. Wybierz łagodny krem nawilżający, który jest odpowiedni dla Twojego typu skóry. S kładniki nawilżające, takie jak kwas hialuronowy, aloes, masło shea czy oleje roślinne, mogą pomóc utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry i wzmocnić jej barierę ochronną.

Unikaj substancji drażniących: Staraj się unikać kosmetyków i produktów zawierających substancje drażniące, takie jak alkohol, sztuczne zapachy i barwniki, parabeny czy siarczany. Wybieraj produkty oznaczone jako "hypoalergiczne" lub "bezpieczne dla skóry wrażliwej". Sprawdzaj również listę składników na etykiecie, aby upewnić się, że nie ma w nich żadnych potencjalnie szkodliwych substancji.

Ochrona przed słońcem: Skóra wrażliwa jest szczególnie podatna na uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV. Dlatego ważne jest, aby codziennie stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym o odpowiednim SPF. Wybierz produkty o delikatnej formule, które nie będą podrażniać skóry. Pamiętaj, że ochrona przed słońcem jest istotna nie tylko w słoneczne dni, ale przez cały rok.

Unikaj nadmiernego tarcia i naciągania skóry: Delikatność jest kluczowa dla skóry, wrażliwej, dlatego unikaj nadmiernego tarcia i naciągania skóry podczas oczyszczania, nakładania produktów lub osuszania twarzy. Delikatnie wklepaj kremy i serum na skórę zamiast mocnego pocierania. Wykorzystaj miękkie ręczniki i delikatne gesty, aby nie podrażniać skóry.

Testuj nowe produkty: Przed zastosowaniem nowego produktu na całej twarzy, wykonaj test uczuleniowy na małym obszarze skóry. Nałóż niewielką ilość produktu na wewnętrzną stronę przedramienia i obserwuj reakcję skóry przez 24-48 godzin. Jeśli nie pojawią się żadne objawy podrażnienia, możesz używać produktu na całą twarz. Pamiętaj, że każda skóra reaguje inaczej, dlatego ważne jest, aby dostosować swoją rutynę pielęgnacyjną do indywidualnych potrzeb.

Ogranicz ekspozycję na czynniki drażniące: Staraj się unikać czynników, które mogą podrażniać skórę wrażliwą. Zwracaj uwagę na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak silne wiatry, niskie temperatury czy wysoka wilgotność, które mogą wpływać na kondycję skóry. Jeśli jesteś narażony na substancje drażniące, na przykład w miejscu pracy, staraj się minimalizować kontakt z nimi lub stosuj odpowiednią ochronę, np. rękawiczki ochronne.

Monitoruj reakcje skóry: Bądź świadomy swojej skóry i reaguj na wszelkie zmiany lub objawy podrażnienia. Jeśli zauważysz nasilające się zaczerwienienia, swędzenie, pieczenie, wysypkę lub inne nieprawidłowości skórne, skonsultuj się z dermatologiem. Specjalista może ocenić Twoją skórę i zalecić odpowiednie działania oraz produkty do pielęgnacji.

Oczyszczanie – pielęgnacja skóry wrażliwej

Oczyszczanie skóry wrażliwej jest jednym z kluczowych kroków w codziennej pielęgnacji, który pomaga utrzymać jej zdrowie i redukuje ryzyko podrażnień. Jednak należy podejść do tego procesu ostrożnie, aby uniknąć dodatkowych problemów i dyskomfortu. Oto kilka istotnych wskazówek dotyczących oczyszczania skóry wrażliwej:

Wybierz łagodny produkt do oczyszczania: Kluczowe jest wybieranie produktów oczyszczających o delikatnej formule, które nie naruszają naturalnej bariery ochronnej skóry. Unikaj mydeł o silnym działaniu detergentowym, które mogą przesuszać i podrażniać skórę. Zamiast tego, sięgnij po łagodne żele lub pianki oczyszczające, które są stworzone specjalnie dla skóry wrażliwej.

Delikatne ruchy oczyszczające: Podczas oczyszczania skóry wrażliwej, stosuj delikatne ruchy i unikaj zbyt silnego pocierania lub tarcia skóry. Możesz użyć delikatnych kołowych ruchów, aby usunąć zanieczyszczenia i resztki makijażu. Należy unikać mocnego pocierania skóry, ponieważ może to prowadzić do podrażnień i zwiększyć wrażliwość skóry.

Unikaj agresywnych metod oczyszczania: Skóra wrażliwa nie toleruje agresywnych metod oczyszczania, takich jak peelingi mechaniczne czy używanie szorstkich szczoteczek. Te działania mogą podrażnić skórę i pogorszyć jej stan. Zamiast tego, skup się na delikatnych produktach oczyszczających, które nie uszkadzają barierowej warstwy skóry.

Testuj produkty przed pełnym zastosowaniem: Przed zastosowaniem nowych produktów do oczyszczania, wykonaj test na małej części skóry, na przykład za uchem. Obserwuj reakcję skóry przez 24-48 godzin. Jeśli nie wystąpią żadne objawy podrażnienia, możesz bezpiecznie stosować ten produkt na całej twarzy.

Właściwe usuwanie makijażu: Jeśli używasz makijażu, upewnij się, że dokładnie usuwasz go przed oczyszczaniem skóry. Użyj delikatnego płynu micelarnego lub bezolejowego środka do demakijażu, który nie podrażni skóry wrażliwej. Delikatnie przetrzyj skórę, unikając zbyt silnego pocierania.

Nawilżanie po oczyszczaniu: Po oczyszczeniu skóry wrażliwej zawsze zastosuj łagodny krem nawilżający. To pomoże utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry i wzmocnić jej naturalną barierę ochronną.

Pielęgnacja skóry wrażliwej - tonizacja

Tonizacja jest ważnym krokiem w pielęgnacji skóry wrażliwej. Pomaga przywrócić równowagę pH skóry, usunąć resztki zanieczyszczeń po oczyszczaniu oraz przygotować skórę do aplikacji innych produktów pielęgnacyjnych. Jednak tonizacja skóry wrażliwej wymaga delikatności i odpowiednich produktów. Oto kilka wskazówek dotyczących tonizacji skóry wrażliwej:

Wybierz delikatny tonik: W przypadku skóry wrażliwej warto unikać toników zawierających alkohol lub substancje chemiczne, które mogą podrażniać skórę. Zamiast tego, sięgnij po produkty oznaczone jako "bez alkoholu" lub "dla skóry wrażliwej". Wybieraj toniki, które zawierają łagodne składniki, takie jak rumianek, aloes, kwas hialuronowy czy wyciąg z zielonej herbaty, które pomagają nawilżyć i uspokoić skórę.

Unikaj substancji drażniących: Podobnie jak w przypadku innych produktów do pielęgnacji skóry wrażliwej, toniki powinny być wolne od substancji drażniących, takich jak parabeny, sztuczne zapachy czy barwniki. Te składniki mogą prowokować podrażnienia i reakcje alergiczne na skórze. Przeczytaj dokładnie etykiety i wybieraj produkty o jak najprostszych składach.

Stosuj delikatne ruchy: Podczas aplikacji toniku na skórę wrażliwą, używaj delikatnych ruchów, aby nie podrażniać skóry. Możesz użyć wacika kosmetycznego lub delikatnie wklepać tonik na skórę palcami. Unikaj mocnego pocierania czy naciągania skóry, które mogą prowadzić do podrażnień.

Testuj produkt przed pełnym zastosowaniem: Jeśli używasz nowego toniku, zaleca się wykonanie testu uczuleniowego przed zastosowaniem go na całej twarzy. Nałóż niewielką ilość toniku na wewnętrzną stronę przedramienia i obserwuj reakcję skóry przez 24-48 godzin. Jeśli nie wystąpią objawy podrażnienia, możesz bezpiecznie stosować tonik na skórze wrażliwej.

Stosuj tonik po oczyszczaniu: Najlepszym czasem na tonizację skóry wrażliwej jest bezpośrednio po oczyszczaniu. Delikatnie przetrzyj skórę wacikiem nasączonym tonikiem, aby usunąć resztki zanieczyszczeń i przywrócić równowagę pH skóry. Tonik pomoże również zamknąć pory i przygotować skórę do dalszej pielęgnacji.

Zwróć uwagę na składniki nawilżające i kojące: Skóra wrażliwa potrzebuje toniku, który nie tylko oczyszcza, ale także nawilża i łagodzi. Szukaj toników zawierających składniki takie jak kwas hialuronowy, pantenol, aloes czy ekstrakt z rumianku. Te składniki pomogą nawilżyć skórę, zredukować podrażnienia i wzmocnić jej naturalną barierę ochronną.

Unikaj nadmiernego używania toniku: Mimo że tonik może być korzystny dla skóry wrażliwej, należy unikać nadmiernego stosowania. Zbyt częste używanie toniku może prowadzić do nadmiernego wysuszenia skóry i zwiększonej wrażliwości. Zalecane jest stosowanie toniku raz lub dwa razy dziennie, zgodnie z potrzebami Twojej skóry.

Konsultuj się z dermatologiem: Jeśli masz szczególnie wrażliwą skórę lub doświadczasz poważniejszych problemów skórnych, zawsze warto skonsultować się z dermatologiem. Specjalista pomoże Ci dobrać odpowiednie produkty i strategie pielęgnacyjne, uwzględniając indywidualne potrzeby Twojej skóry.

Pamiętaj, że tonizacja jest ważnym krokiem w pielęgnacji skóry wrażliwej, ale musi być przeprowadzana delikatnie i z użyciem odpowiednich produktów. Regularne stosowanie toniku pomoże utrzymać skórę wrażliwą w zdrowiu, nawilżeniu i komforcie, minimalizując podrażnienia i wspierając jej naturalną równowagę.

Czy skóra wrażliwa wymaga złuszczania?

Skóra wrażliwa często wymaga specjalnej uwagi i ostrożności w pielęgnacji. Jeśli chodzi o złuszczanie, podejście do skóry wrażliwej może się nieco różnić w porównaniu do innych rodzajów skóry. Oto kilka faktów, które warto wziąć pod uwagę, gdy rozważasz złuszczanie skóry wrażliwej:

Delikatne metody złuszczania: Skóra wrażliwa może negatywnie zareagować na agresywne metody złuszczania, takie jak peelingi mechaniczne czy chemiczne. Zamiast tego, skup się na delikatnych metodach złuszczania, które nie podrażnią skóry. Możesz zastosować łagodne peelingi enzymatyczne, które działają przez delikatne rozpuszczanie martwego naskórka. Możesz również rozważyć używanie miękkiej szczoteczki do twarzy lub ręcznika z delikatnymi włóknami, aby złuszczać skórę wrażliwą.

Rzadkie stosowanie: Skóra wrażliwa zazwyczaj nie potrzebuje częstego złuszczania, tak jak inne rodzaje skóry. Zbyt częste złuszczanie może prowadzić do podrażnień i przesuszenia skóry. Dlatego zaleca się stosowanie złuszczania jedynie raz na tydzień lub co dwa tygodnie, w zależności od indywidualnych potrzeb skóry.

Wybór odpowiednich produktów: Ważne jest, aby wybrać produkty do złuszczania, które są przeznaczone specjalnie dla skóry wrażliwej. Szukaj łagodnych peelingów lub enzymatycznych produktów do złuszczania, które są oznaczone jako odpowiednie dla skóry wrażliwej. Unikaj produktów zawierających ostre cząstki ścierające, takie jak orzechy lub pestki, ponieważ mogą one podrażniać skórę.

Testuj produkt przed pełnym użyciem: Zanim zastosujesz nowy produkt do złuszczania na całej twarzy, zaleca się wykonanie testu na małej części skóry. Nałóż niewielką ilość produktu na wewnętrzną stronę przedramienia i obserwuj reakcję skóry przez 24-48 godzin. Jeśli nie wystąpią objawy podrażnienia, możesz bezpiecznie stosować produkt do złuszczania na skórze wrażliwej.


Jakie kosmetyki do cery wrażliwej wybierać?

Skóra wrażliwa wymaga specjalnej uwagi i odpowiednich produktów kosmetycznych, które będą łagodne, delikatne i nie podrażnią jej. Wybór odpowiednich kosmetyków może mieć ogromne znaczenie dla zdrowia i wyglądu skóry wrażliwej.


Kosmetyki naturalne dla skóry wrażliwej

BasicLab, Żel Oczyszczający Micellis Do Skóry Naczynkowej I Wrażliwej

Żel oczyszczający do skóry naczynkowej i wrażliwej, delikatnie oczyszcza skórę twarzy i okolice oczu nie pozostawiając uczucia ściągnięcia. Koi skórę i pomaga wzmacniać naczynka na etapie oczyszczania. Skóra jest wyciszona i odzyskuje zdrowy wygląd.

                                                                                        Z%CC%87EL%20OCZYSZCZAJA%CC%A8CY%20SKO%CC%81RA%20NACZYNKOWA%20WRAZ%CC%87LIWA.jpg

BasicLab, Płyn Micelarny Micellis Do Skóry Suchej I Wrażliwej

Płyn micelarny do skóry suchej i wrażliwej skutecznie oczyszcza skórę nawet z wodoodpornego makijażu. Łagodzi oraz nawilża suchą i wrażliwą skórę, pozostawiając ją gładką, promienną i nawilżoną

                                                                                           BasicLab,%20P%C5%82yn%20Micelarny%20Micellis%20Do%20Sko%CC%81ry%20Suchej%20I%20Wraz%CC%87liwej,%20100ml%20.jpg

D’Alchemy, Przeciwstarzeniowy Krem Do Cery Suchej I Wrażliwej LOSS OF ELASTICITY SKIN RENEWER

Przeciwstarzeniowy krem do cery suchej i wrażliwej LOSS OF ELASTICITY SKIN RENEWER to przełomowa terapia, która łączy zaawansowane składniki, by umożliwić odwrócenie widocznych oznak starzenia się skóry. Preparat zapewnia skumulowany efekt liftingu, odżywienia, zagęszczenia i ujędrnienia skóry, pozostawiając ją elastyczną i sprężystą. Wypełnia, wygładza i spłyca głębokie zmarszczki, niweluje drobne linie i nierówności, neutralizuje aktywność wolnych rodników, odpowiedzialnych za proces starzenia się skóry. Optymalnie nawadnia od wewnątrz, zabezpieczając naskórek przed utratą wody i redukuje uczucie nieprzyjemnego ściągnięcia skóry.

                                                                                                                                  dalchemy-przeciwstarzeniowy-krem-do-cery-suchej-i-wrazliwej-loss-of-elasticity-skin-renewer-100ml.jpg

Posted in: Default category

Leave a comment