Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Latest posts

Peeling twarzy dla mężczyzn

Dobry peeling do twarzy dla mężczyzn – dlaczego jego stosowanie jest tak ważne?

Dobrym peelingiem do twarzy dla mężczyzn jest taki, który jest odpowiednio dobrany do rodzaju męskiej skóry i zawiera składniki odżywcze, które pomagają złuszczyć martwe komórki skóry i poprawić jej kondycję.Właściwości peelingów do twarzy

Złuszczanie martwych komórek skóry:

Peelingi do twarzy pomagają usunąć martwy naskórek, co poprawia wygląd skóry i zapobiega zatykaniu porów. Dzięki złuszczaniu, skóra staje się bardziej promienna.


Oczyszczenie skóry:

Peelingi do twarzy pomagają usunąć zanieczyszczenia i zatkane pory, co zmniejsza ryzyko powstawania trądziku i innych problemów skórnych.
Pamiętajmy jednak, o wcześniejszym oczyszczeniu skóry twarzy!


Poprawa nawilżenia skóry:

Niektóre peelingi do twarzy zawierają składniki, które pomagają poprawić nawilżenie męskiej skóry. Po usunięciu martwych komórek skóry, skóra staje się bardziej wrażliwa na składniki odżywcze z kremów nawilżających, co pomaga zachować jej nawilżenie.


Poprawa tekstury skóry:

Peelingi do twarzy pomagają poprawić teksturę skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej jednolita i gładka. Skóra może stać się również bardziej elastyczna i jędrna.


Poprawa kolorytu skóry:

Peelingi do twarzy pomagają poprawić koloryt skóry, co może przeciwdziałać zaczerwienieniom i zmniejszyć widoczność przebarwień.

Peeling twarzy mężczyzny - czy warto stosować?

Choć często uważa się, że pielęgnacja skóry to wyłącznie domena kobiet, to coraz więcej mężczyzn zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie dbanie o skórę. Peeling twarzy to jeden z kluczowych elementów w codziennej pielęgnacji, który może przynieść wiele korzyści dla skóry.

Po pierwsze, peelingi złuszczające naskórek z twarzy mężczyzn poprawią jej teksturę i sprawią, że skóra stanie się bardziej jednolita i gładka. Dzięki temu, skóra wygląda młodziej i zdrowiej.

Po drugie, peeling twarzy pomaga również usunąć zanieczyszczenia i zatkane pory, co zmniejsza ryzyko powstawania trądziku i innych problemów skórnych. Warto pamiętać, że skóra mężczyzn może być bardziej narażona na zanieczyszczenia, zwłaszcza jeśli codziennie wykonują pracę fizyczną lub spędzają czas na powietrzu.

Po trzecie, peeling twarzy dla mężczyzn pomaga poprawić nawilżenie skóry. Po usunięciu martwych komórek skóry, staje się ona bardziej wrażliwa na składniki odżywcze z kremów nawilżających, co pomaga zachować jej nawilżenie.

Po czwarte, skóra poddana peelingowi przed goleniem sprawi, że skóra stanie się gładsza, co będzie sprzyjać ślizgowi ostrza.

Peeling męskiej twarzy – po co jest potrzebny?

Peeling męskiej twarzy jest potrzebny, ponieważ pomaga usunąć zanieczyszczenia, martwe komórki skóry i inne niepożądane substancje, które mogą gromadzić się na powierzchni skóry i prowadzić do różnego rodzaju problemów skórnych, takich jak trądzik czy rozszerzone pory.

W przeciwieństwie do mycia twarzy zwykłym mydłem, peeling męskiej twarzy usuwa te zanieczyszczenia na głębszym poziomie, pozwalając skórze oddychać i regenerować się. Regularne stosowanie peelingu pozwala również na lepsze wchłanianie kremów i serum do twarzy, które mogą lepiej działać na głębszych warstwach skóry.

Dodatkowo, peeling twarzy dla mężczyzn może pomóc w zapobieganiu wczesnemu starzeniu się skóry, ponieważ usuwa z niej martwe komórki, które mogą prowadzić do powstawania zmarszczek i utraty elastyczności.

Warto również zaznaczyć, że peeling męskiej twarzy jest dobry dla każdego rodzaju skóry - zarówno tłustej, jak i suchej. Oczywiście, ważne jest, aby wybrać odpowiednie oczyszczające peelingi do swojego rodzaju skóry, aby uniknąć podrażnień i innych problemów.

Codzienny peeling twarzy – przeciwwskazaniaNadwrażliwa skóra - osoby, które mają skórę nadwrażliwą, mogą doświadczać podrażnień lub uczuleń po użyciu peelingu twarzy. W takim przypadku zaleca się stosowanie łagodniejszych produktów lub ograniczenie częstotliwości peelingu do raz na tydzień.

Skóra z trądzikiem - peeling twarzy może pogłębić stany zapalne i zaostrzyć trądzik, zwłaszcza jeśli stosowany jest zbyt często lub zbyt agresywnie. Osoby z trądzikiem powinny stosować specjalne produkty do pielęgnacji skóry z trądzikiem, które są łagodniejsze dla skóry.

Skóra uszkodzona - osoby z ranami, otarciami lub skaleczeniami na twarzy powinny unikać stosowania peelingu twarzy, ponieważ może to spowodować podrażnienia lub infekcje skóry.

Skóra z łuszczycą lub egzemą - peeling twarzy może pogorszyć stany zapalne skóry, takie jak łuszczyca czy egzema. W takim przypadku należy skonsultować się z dermatologiem przed rozpoczęciem stosowania peelingu twarzy.

Skóra opalona - po opalaniu skóra jest bardziej wrażliwa i podatna na uszkodzenia. Stosowanie peelingu twarzy może spowodować podrażnienia lub poparzenia skóry. W takim przypadku należy odczekać kilka dni po opalaniu przed rozpoczęciem stosowania peelingu twarzy.

Peeling twarzy – ile razy w tygodniu?

To zależy od kilku czynników, takich jak:

- typ skóry,
- wiek,
- kondycja skóry,
- czy też czynniki zewnętrzne, takie jak warunki atmosferyczne.

Jak często stosować peeling twarzy?

W przypadku mężczyzn, którzy często mają bardziej tłustą i grubszą skórę niż kobiety, zaleca się stosowanie peelingu twarzy raz lub dwa razy w tygodniu.

Jeśli jednak mężczyzna ma skórę wrażliwą, z trądzikiem lub innymi problemami skórnymi, to należy ograniczyć częstotliwość peelingu.

Osoby z nadwrażliwą skórą powinny stosować peelingu twarzy raz na dwa tygodnie lub nawet rzadziej, aby uniknąć podrażnień skóry.

W przypadku osób starszych, których skóra staje się cieńsza i bardziej wrażliwa, zaleca się stosowanie łagodniejszych produktów do peelingu twarzy oraz ograniczenie częstotliwości peelingu do raz na tydzień.

Warto również pamiętać, że stosowanie peelingu twarzy powinno być uzależnione od aktualnej kondycji skóry. Jeśli mężczyzna zauważy, że jego skóra jest podrażniona, sucha lub ma skłonności do trądziku, należy ograniczyć stosowanie peelingu lub całkowicie z niego zrezygnować, aż do momentu kiedy skóra się zregeneruje.

Peeling do męskiej twarzy – który najlepszy?

Podstawowy podział peelingów:

Peeling chemiczny - Peeling chemiczny to metoda polegająca na nałożeniu na skórę specjalnego preparatu zawierającego kwasy, które delikatnie złuszczają martwe komórki naskórka.

Peeling chemiczny jest skuteczny w usuwaniu przebarwień, drobnych zmarszczek i innych oznak starzenia się skóry. Najlepszymi kwasami stosowanymi w peelingu chemicznym są: kwas salicylowy, kwas glikolowy, kwas migdałowy i kwas mlekowy.

Peeling mechaniczny - Peeling mechaniczny to metoda, która polega na nałożeniu na skórę specjalnego preparatu z drobnymi ziarnami, które usuwają martwe komórki naskórka.

Peeling mechaniczny jest skuteczny w usuwaniu zanieczyszczeń, nadmiaru sebum oraz poprawie tekstury skóry. Najlepsze są peelingi zawierające drobinki z cukru, soli lub zmielonych orzechów.

Peeling enzymatyczny - Peeling enzymatyczny to metoda, która polega na nałożeniu na skórę preparatu zawierającego enzymy, które rozpuszczają martwe komórki naskórka.

Peeling enzymatyczny jest delikatny dla skóry, ale skuteczny w usuwaniu zanieczyszczeń oraz poprawie tekstury skóry. Najlepszymi enzymami stosowanymi w peelingu enzymatycznym są: bromelaina (z ananasa), papaina (z papai) i enzymy z cytryny.

Peeling kwasami AHA/BHA - Peeling kwasami AHA/BHA to metoda, która polega na nałożeniu na skórę preparatu zawierającego kwasy AHA (kwas glikolowy, kwas mlekowy) lub BHA (kwas salicylowy).

Peeling kwasami AHA/BHA jest skuteczny w usuwaniu martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń, ale może podrażnić skórę, dlatego zaleca się stosowanie go tylko raz w tygodniu. 

Jakie rodzaje peelingu są dostępne w naszym sklepie internetowym?

Eeny Meeny, Dyniowy Peeling Wygładzający

Wygładzający peeling enzymatyczny ma przyjemną formułę i bez problemu zmywa się wodą. Nie powoduje nieprzyjemnego uczucia wysuszenia i ściągnięcia. Po aplikacji skóra jest wygładzona, miękka i odświeżona.

                                    eeny-meeny-dyniowy-peeling-wygladzajacy-50ml.jpgBasicLab, Regenerujący Peeling Kwasowy

Nawilżenie I Wygładzenie z 8% kwasem mlekowym, 6% kwasem laktobionowym, 3% glukonolaktonem oraz dwoma silnymi antyoksydantami, glutationem i resweratrolem przyczynia się do kompleksowego działania pobudzającego skórę do odnowy i regeneracji, poprawy nawilżenia i wyrównania kolorytu. Skóra staje się wygładzona, rozświetlona i bardziej podatna na działanie składników aktywnych.


                                    basiclab-regenerujacy-peeling-kwasowy-nawilzenie-i-wygladzenie-30ml.jpg


BasicLab, Peeling Kwasowy Zmniejszający Niedoskonałości


Redukcja I Zwężenie Peeling kwasowy zmniejszający niedoskonałości z 6% kwasem szikimowym, 5% kwasem migdałowym, 3% kwasem laktobionowym oraz dwoma silnymi antyoksydantami, glutationem i resweratrolem przyczynia się do kompleksowego działania pobudzającego skórę do odnowy i regeneracji, głębokiego oczyszczenia porów oraz zniwelowania niedoskonałości i przebarwień.

                                      basiclab-peeling-kwasowy-zmniejszajacy-niedoskonalosci-redukcja-i-zwezenie-30ml.jpgBasicLab, Stymulujący Peeling Kwasowy

Ujędrnienie I Wygładzenie Stymulujący peeling kwasowy z 8% kwasem glikolowym, 4% kwasem laktobionowym, tripeptydem oraz dwoma silnymi antyoksydantami, glutationem i resweratrolem przyczynia się do stymulacji skóry, wygładzając jej strukturę.


                                    basiclab-stymulujacy-peeling-kwasowy-ujedrnienie-i-wygladzenie-30ml.jpg

Posted in: Default category

Leave a comment