Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Ostatnie posty

Naturalne gąbki do ciała

Naturalne gąbki do ciała są coraz bardziej popularnym wyborem wśród osób dbających o swoją higienę i zdrowie skóry. Gąbki naturalne są bardzo miękkie i delikatne dla skóry, co czyni je idealnymi do stosowania nawet na wrażliwej skórze. Są one również bardzo skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń z powierzchni skóry, co sprawia, że są one często stosowane podczas kąpieli i prysznica. Dzięki temu, że gąbki naturalne są bardzo chłonne, mogą one być wykorzystywane do stosowania różnego rodzaju kosmetyków, takich jak mydła, żele pod prysznic czy balsamy do ciała.

W naszej drogerii internetowej, znajdziesz akcesoria firmy Nested - gąbki kąpielowe o różnych rozmiarach i rodzajach. Fina Silk to jeden z produktów tej firmy, który jest małym, okrągłym kawałkiem gąbki kąpielowej wykonanym z wysokiej jakości materiałów.

Naturalna gąbka Silk ma delikatną, jedwabistą strukturę, która ma pomóc w łagodnym oczyszczaniu skóry bez jej podrażniania. Ponadto, dzięki specjalnej budowie, gąbka ta jest w stanie zebrać i zatrzymać w swojej strukturze większą ilość piany lub żelu do kąpieli, co pozwala na efektywniejsze mycie ciała.

-

-

Gąbki naturalne z ekologicznego połowu

Morskie gąbki do mycia są w pełni biodegradowalne (zwykłe gąbki wykonane są z tworzyw sztucznych), co oznacza, że po zużyciu mogą zostać wyrzucone do kompostu lub do naturalnych zbiorników wodnych, bez szkody dla środowiska. Dodatkowo, morskie gąbki są hypoalergiczne, co oznacza, że nie powodują reakcji alergicznych u osób z wrażliwą skórą.

-

W naszej ofercie znajdziesz aż 2 rozmiary gąbki morskiej!

-

Nested, Gąbka Fina Silk Mała

Organiczne gąbki morskie są naturalnie antybakteryjne- hamują rozwój bakterii, a same bakterie nie wchłaniają się.

-

-----------------------------------------------------------------------

Nested, Naturalna Gąbka Do Mycia Ciała Fina Silk Duża

Gąbka morska Silk to najdelikatniejsza gąbka na świecie o gładkiej powierzchni, a wyłowiona została w ekologiczny sposób wprost z Adriatyku.

-

--------------------------------------------------------------------------

Zdumiewające fakty o morskich gąbkach:

- Morskie gąbki do ciała są naturalnymi produktami, pochodzącymi z oceanu. Są one wykorzystywane do mycia ciała od setek lat.

- Naturalna morska gąbka ma zdolności do usuwania martwych komórek skóry, co pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry.

- Morskie gąbki do ciała są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe. Mogą być używane przez długi czas, jeśli są odpowiednio pielęgnowane.

Zalety:

Zaletą gąbki morskiej do ciała jest wytrzymałość i odporność na działanie bakterii i grzybów. Są one łatwe w utrzymaniu czystości, co czyni je higienicznymi i bezpiecznymi dla skóry. W porównaniu do syntetycznych gąbek, naturalne gąbki nie zatykają porów skóry i nie powodują podrażnień, co najważniejsze - dokładnie oczyszcza skórę. Miękka struktura naturalnej gąbki doskonale wchłania konsystencję kosmetyków stosowanych do pielęgnacji ciała. Polecana jest również do mycia oraz oczyszczania delikatnej skóry niemowląt - już od pierwszych dni życia.

Zadbaj o właściwą pielęgnację gąbek naturalnych

Warto jednak pamiętać, że naturalne gąbki do ciała wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Po każdorazowym użyciu oraz aby przedłużyć trwałość gąbki morskiej, należy dokładnie wypłukać gąbkę i zostawić ją do wyschnięcia w dobrze wentylowanym miejscu. Regularna dezynfekcja gąbki jest również zalecana w celu zapobiegania rozwojowi bakterii i grzybów.

Jak stosować naturalne gąbki?

Natomiast aby użyć morskiej gąbki do ciała, w trakcie kąpieli należy ją najpierw namoczyć w wodzie, a następnie dodać na nią mydło lub żel pod prysznic. Gąbka może być delikatnie wcierana w skórę, aby usunąć brud i martwy naskórek. Regularne stosowanie gąbki morskiej sprawi, że skóra nabierze blasku oraz spowolni się proces jej starzenia.

Dodany w: Kategoria Główna

Leave a comment