Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Latest posts

Pielęgnacja anti-aging

Proces starzenia się skóry jest nieunikniony, jednak jest wiele skutecznych możliwości aby opóźnić ten proces. Taką pielęgnację zaleca się zacząć jak najwcześniej, nie czekając aż skóra zupełnie zostanie pozbawiona elastyczności.

U każdego z nas zmarszczki mogą pojawiać się w innym wieku, zależy to od różnych czynników takich jak:

-

-

- narażanie skóry na promienie słoneczne

- hormony i stres

- używki, głównie nikotyna

- geny

- złe odżywianie

- odwodnienie organizmu

- brak stosowania odpowiednich kremów nawilżających

-

-

Za starzenie się skóry odpowiadają także wolne rodniki - naturalnie występujące atomy w ludzkim organizmie. Ich nadmierne namnażanie się, niesie za sobą wiele negatywnych skutków - głównie uszkadzanie DNA skóry.
Za powstawanie ich w organizmie ma wpływ między innymi promieniowanie UV, niewłaściwa pielęgnacja i tak jak już wcześniej wspominane - papierosy.
Wraz z wiekiem w skórze maleje ilość składników odpowiadających za sprężystość i nawilżenie. Spowodowane jest to głównie ubytkiem białek tj. elastyny i kolagenu.

-

-

Aby spowolnić proces starzenia się warto stosować opisane niżej składniki, wdrożyć je do codziennej pielęgnacji.

-

Kosmetyki z retinolem - używanie witaminy A w sposób umiejętny, przynosi zaskakujące efekty.
Wygładza skórę, pozostaje ona bardziej napięta oraz wyrównuje koloryt.
Retinol złuszcza martwy naskórek i wspiera odbudowę, dzięki czemu zwiększa się produkcja komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie kolagenu.

-

 

Niacynamid - Zalecany dla skóry mieszanej i tłustej, z tego względu iż normalizuje wydzielanie łoju z gruczołów.
Jest to także silny antyoksydant, który zwalczy wydzielane w naszym organizmie wolnych rodników.
Niacynamid zawarty w kosmetykach ma także działanie nawilżające, spłyca widoczność drobnych linii mimicznych oraz poprawia strukturę skóry.

-

 

Witamina C - Niezbędna witamina do prawidłowej syntezy włókien kolagenowych, które wspomagają jędrność i sprężystość skóry.
W pielęgnacji używana najczęściej do rozjaśnienia przebarwień, tolerowana przez każdy typ skóry prócz skóry wrażliwej, bądź skłonnej do alergii - zalecamy ostrożne jej stosowanie.

-

 

Posted in: Default category

Leave a comment