Latest posts

Stosowanie Retinolu - wszystko co musisz wiedzieć

Retinol znany jest głównie ze swoich właściwości odmładzających ale poza tym niesie za sobą jeszcze inne korzyści. Aby produkt spełniał nasze oczekiwania, należy najpierw zapoznać się z właściwym stosowaniem, by nie zaszkodzić skórze i nie wywołać podrażnień. Witamina A uznawana jest jako najlepszy produkt przeciwzmarszczkowy oraz stosowany również na ujędrnienie skóry, złuszczenie naskórka, rozjaśnienie przebarwień.
Niezależnie od wieku, polecany do stosowania dla każdej kobiety, czy to dla skóry dojrzałej z licznymi oznakami starzenia czy dla młodej cery zmagającej się ze skórą tłustą i trądzikową.

Zacznij od najmniejszego stężenia

Jest to kluczowy element aby nie podrażnić skóry twarzy. Dla osób, które po raz pierwszy wprowadzają kosmetyk do swojej pielęgnacji, zaleca się zacząć od jak najniższej zawartości procentowej. Wstępnie wprowadzić można retinol o stężeniu w okolicach 0,01% - 0,05%, nie przekraczającym 0,5%.
Dlaczego nie można zacząć od mocniejszego stężenia? Po nałożeniu nowego produktu o takim stężeniu, skóra musi przejść proces retynizacji - czyli po prostu musi się zacząć przyzwyczajać do kontaktu z retinoidami.

Jak stosować?

Należy pamiętać, że retinol stosujemy zawsze wieczorem po dokładnej, oczyszczającej pielęgnacji skóry twarzy. Niewielką ilość nakładamy na skórę, omijając okolice oczu i ust, następnie delikatnie wklepujemy. Wprowadzenie tego produktu do swojej pielęgnacji może powodować lekkie podrażnienie i delikatne zaczerwienienie skóry - jednak to normalne! Jest to naturalny skutek uboczny, który po pewnym czasie zniknie. W początkowej fazie stosuj 1-2 razy w tygodniu, jeśli nie będzie mocnych podrażnień, można zwiększyć stosowanie po dwóch tygodniach w odstępach co 3 dni.

Na co uważać ?

Gdy decydujemy się na kurację serum z retinolem, musimy wiedzieć, że łączenie go z innymi substancjami takimi jak: kwasy AHA, BHA i PHA, niacynamidy, witamina C może wywołać niechciane podrażnienia. Dlatego zalecamy używać wyżej wymienione składniki bardziej na dzień, a na noc pozwolić aby retinol zdziałał cuda! Kosmetyk z retinolem można za to łączyć z : ceramidami, witaminą E oraz kwasem hialuronowym - który zwiększy działanie retinolu w głąb skóry.

Dlaczego nie można stosować w dzień?

Skóra podczas takiej kuracji jest bardzo uwrażliwiona na słońce, co może spowodować przebarwienia, a UV ma niekorzystny wpływ na retinol - powoduje jego degradację, co nie pozwoli na uzyskanie oczekiwanego efektu. Dlatego koniecznie zalecamy stosować krem z filtrem, najlepiej SPF50, aplikując pod makijaż lub jako ostatni etap pielęgnacji skóry rozsmarować na twarzy po wcześniejszym zastosowaniu swojego ulubionego kremu nawilżającego.

Posted in: Default category

Leave a comment