Latest posts

Dlaczego warto wybrać naturalne kosmetyki dla dziecka

Pielęgnacja maluchów wymaga odpowiednio dobranych produktów, aby nie podrażnić skóry dziecka już w pierwszych dniach życia. Skóra dziecka jest bardziej delikatna, dlatego więc musimy szukać produktów o naturalnym składzie.

Dlaczego wybierać naturalne kosmetyki dla dziecka?

Skóra dziecka jest częściej podatna na otarcia, przesuszenia, ponieważ jest jeszcze słabiej rozwinięta. Dlatego aby zapobiec uszkodzeniom, warto zapewnić skórze nawilżenie. Stosowanie kosmetyków o naturalnym składzie jest o wiele bezpieczniejsze, z racji gdyż składniki te występują w przyrodzie oraz mogą mieć działanie hipoalergiczne.

Naturalne składniki docierają nawet do głębszych warstw skóry, dzięki czemu pozbywamy się głęboko osadzonych toksyn i zabrudzeń na skórze. Oczyszczony naskórek lepiej radzi sobie z wymianą gazową, bo jak wiemy - nasza skóra również oddycha, co daje nam lepszy komfort dla organizmu.

Aby stworzyć dziecku silną barierę ochronną, ważne jest stosowanie takich kosmetyków codziennie. Pamiętajmy też o składzie, aby mieć pewność co do preparatu nakładanego na skórę naszej pociechy. Do wyprodukowania naturalnych kosmetyków mogą być stosowane wyłącznie substancje pochodzenia mineralnego oraz z roślin i zwierząt.

Co prawda kosmetyki dla dzieci są przebadane pod każdym kątem alergicznym, natomiast warto upewnić się jakie składniki posiada wybrany przez nas produkt. Ekologiczne preparaty muszą zawierać rygorystyczne normy jakości, a także zawierać skład z certyfikowanych upraw. Produkty o tak delikatnym składzie mogą stosować również osoby, które mierzą się z nadwrażliwym rodzajem skóry.

Szeroki wybór produktów pielęgnacyjnych dla twojego dziecka znajdziesz w naszej drogerii internetowej. Wybrane marki posiadają naturalny oraz wegański skład w kosmetykach.

Ekoteka - skład dobra dla Ciebie i najbliższych.

Posted in: Default category

Leave a comment