Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Latest posts

Jak ważna jest ochrona kremami z SPF w okresie zimowym ?

Może wydawać się, że zimą słońce nie jest aż tak groźne dla naszej skóry, wręcz przeciwnie również może spowodować niekorzystne działanie na naszą twarz. Zimą mróz, czy też po prostu niekorzystna pogoda mogą powodować nadmierne przesuszenie, pękanie naczynek krwionośnych, a co najgorsze może przyspieszać też proces starzenia się.

A więc jak najlepiej zabezpieczyć skórę i ulepszyć pielęgnację?

Krem z filtrem UV jako jeden z najważniejszych produktów jeśli chodzi o zabezpieczenie skóry przed promieniami słonecznymi. Słońce zimą jest tak samo niebezpieczne jak latem, dlatego pamiętajmy o odpowiedniej ochronie, aby cieszyć się później skórą bez przebarwień i zmarszczek. Wyróżniamy dwa rodzaje promieni, które przedostają się najgłębiej do naszej skóry, czyli do skóry właściwej i to szczególnie zimą - są to UVA i UVB. Nasza skóra zmienia się z roku na rok, dlatego tak ważne jest wspomaganie pielęgnacji kremami z filtrem. Skóra zimą wytwarza znacznie mniej melaniny, co powoduje znaczne narażenie na niewidoczne promienie słońca. Dla niektórych kremy tego typu są kojarzone tylko i wyłącznie do stosowania latem lub na wakacjach. Jednak tak jak wspominaliśmy wcześniej, promienie słoneczne docierają do naszej skóry przez cały rok.

Przed czym najbardziej chronią kremy z filtrem zimą?

Śnieg odbija i rozprasza fale UVA, mogą one uchwycić Twoją skórę nawet przez szybę. Przede wszystkim filtr ma na celu ochronę skóry przed fotostarzeniem. Co za tym idzie? Pojawianie się nowych zmarszczek, utrata elastyczności, nierówny koloryt skóry, zmiana tekstury i to czego najbardziej boją się młode kobiety - przebarwienia. Ochrona kremami przeciwdziała też przed podrażnieniem oraz nadmierną opalenizną. Nasze naturalne produkty z filtrem mają na celu uchronić Twoją skórę przed chorobami, czy też poparzeniami. Opalenizna w tych czasach jest atutem, dlatego mamy zdrowszy zamiennik na zimę na naszej stronie - Samoopalacze naturalne oraz Kremy i balsamy brązujące.

Jaki wybrać krem z filtrem?

Tutaj dajemy Wam mini wskazówkę na dobranie odpowiedniego kremu z filtrem o różnym czasie ochronnym przed słońcem. W zależności od karnacji, każdemu przydziela się inny.

- Krem SPF10 oraz SPF15 - dla ciemnej karnacji, brąz włosów, gdzie rzadko skóra ulega oparzeniom
- Krem SPF20 - jasna karnacja, delikatnie opalona skóra, łatwo ulega oparzeniom
- Krem SPF30 - dla bardzo jasnej karnacji, posiadającej piegi, jasne włosy oraz gdzie naskórek bardzo długo się rumieni, a zarazem prowadzi do szybkiego poparzenia.

My zatem zalecamy stosować uniwersalną ochronę z kremem SPF50, gdzie zabezpieczenie trwa od 12 do 16 godzin.

Jak aplikować taki krem?

Aby zapewnić sobie prawidłowe działanie kremu należy go nakładać w odpowiedniej ilości - czyli najlepiej się sprawdza metoda na dwa palce. Zakładając przy tym, że 2mg nakładamy na każdy cm2 skóry. Stosowanie filtru jest etapem końcowym codziennej pielęgnacji. Jako pierwszy produkt na naszą twarz nakładamy krem nawilżający, potem dopiero krem SPF50. Natomiast jeśli posiadamy krem nawilżający z filtrem o wysokim działaniu to nie wymagana jest dodatkowa ochrona skóry twarzy.

Należy pamiętać, że najlepszej jakości kremy fotoprotekcyjne, nie zapewnią nam stuprocentowej ochrony przed słońcem. Pomimo regularnego stosowania filtrów, unikajmy częstego przebywania w słońcu, nawet zimą.

Posted in: Default category

Leave a comment